Akce a soutěže MŠ Petrovice

Akce a soutěže MŠ Petrovice2023-08-26T16:27:05+02:00

Návštěva knihovny

Děti z MŠ Petrovice se vydaly na návštěvu do místní knihovny, kde na nás čekala vždy usmívající se paní knihovnice, která nás seznámila s jednotlivými knižními odděleními a její prací. Poté nám přečetla pohádky z knihy Kočičí škola. O pohádkách jsme si krátce popovídali a už jsme se konečně mohli pustit do [...]

15. dubna 2024|Kategorie: MŠ Petrovice|

Nejkrásnější velikonoční vajíčko

V naší mateřské škole v Petrovicích proběhla soutěž O nejkrásnější velikonoční vajíčko. Na první pohled bylo jasné, že kreativita a fantazie dětí neznají žádné meze. Každé vajíčko bylo jedinečné a neslo v sobě osobní příběh svého tvůrce. Některá byla zdobená tradičními motivy jako jsou květiny, zajíčci či kuřátka, zatímco jiná vyprávěla příběhy [...]

27. března 2024|Kategorie: MŠ Petrovice|

Pohádkový večer pro odvážné děti

Již třetím rokem proběhla v naší mateřské škole v Petrovicích akce pod názvem „Pohádkový večer pro odvážné děti“. Tentokrát v duchu nadcházejících Velikonoc. Celá akce začínala v podvečerních hodinách, kdy jsme se společně sešli v naší mateřské škole. Děti se mohly převléknout do nejrůznějších kostýmů. Viděli jsme například kuřátka, zajíčky, oslíka, berušky a mnoho [...]

25. března 2024|Kategorie: MŠ Petrovice|

Návštěva profesionálního hasiče v MŠ Petrovice

Ve čtvrtek 07.03. zavítal do mateřské školy v Petrovicích profesionální hasič se svým kamarádek dráčkem Hasíkem. V rámci této besedy se děti seznámily se světem náročné hasičské práce. Pan hasič zábavným způsobem poučil děti o prevenci požárů, první pomoci a bezpečnosti v každodenním životě. Také dětem představil nejrůznější hasičské vybavení, které si [...]

7. března 2024|Kategorie: MŠ Petrovice|

Výlet do Archeoparku v Chotěbuzi

Ve čtvrtek 22. 2. se vydaly velké děti z MŠ Petrovice do Archeoparku v Chotěbuzi, kde byl pro ně připraven program Devatero řemesel. Pan Tomáš nás seznámil s prací mlynáře, kováře, lovce, tkalce a dalších nezbytných řemesel. Děti si tak mohly vyzkoušet mletí mouky, psaní na destičky z včelího [...]

26. února 2024|Kategorie: MŠ Petrovice|

Karneval MŠ Petrovice a MŠ Marklovice

V neděli 18. února se v prostorách Kulturního centra v Petrovicích u Karviné uskutečnil jedinečný karneval, který přinesl radost nejen dětem, ale také jejich rodinám. Tento barevný a zábavný den byl plný úžasných aktivit. Celý program odstartoval vystoupením jednotlivých tříd z našich mateřských škol. Paní učitelky společně s dětmi předvedly originální choreografie, které si [...]

26. února 2024|Kategorie: MŠ Petrovice|

Kontaktní informace

ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné
č.p. 186
735 72 Petrovice u Karviné

Telefon: 596 361 061

Web: zspetroviceuk.cz

Nejnovější příspěvky

Přejít nahoru