Polsko-česká družba

Tak zase po roce jsme se sešli.  Družba s polskou základní školou ze Starego Miasta začala v hotelu Dakol, kde jsme hráli seznamovací hry. Někteří se už sice znali, ale vždy je dobré oprášit staré vztahy. I přes špatné počasí jsme druhý den společně navštívili Šikmý kostel, Korso Karviná, Zámek Fryštát a objevovali jsme krásy ostravské ZOO. Večerní program jsme si obohatili kreativitou. Každý z účastníků vytvářel tričko a připínáčky. Další den jsme už brzo ráno byli na cestě na Macochu a Punkevní jeskyně. Skvělou příležitostí k dobrodružství byla rovněž plavba lodí. Čtvrtý den jsme si přispali a poté vyrazili na výšlap k soše Radegasta. Super zábava ovšem byla i stezka Valaška s nádherným výhledem. Večer už přišlo loučení a předávání dárků, kdy se k nám připojil i pan starosta a pan ředitel. Následovala prezentace vytvořena žáky a diskotéka, kde jsme si všichni hezky zatančili. Po ní žáci 9. tříd netrpělivě čekali na výsledky přijímacího řízení, které ovšem dopadly dobře. Finálním dnem jsme stihli navštívit bobovou dráhu v Mostech u Jablunkova, kterou si žáci nejvíce užili. Chtěli bychom poděkovat panu starostovi a všem českým i polským pedagogům, kteří nám umožnili tento úžasný týden prožít.

Sára Válková, Alexandra Stošková, 9. B

Poslední aktuality

Sešity

Zde najdete seznam sešitů pro školní rok 2026/2027. Požadavky mohou v září učitelé jednotlivých předmětů ještě upřesnit. sešity 6. ročník [...]

Načítám…