Olympiáda v anglickém jazyce – školní kolo

V závěru kalendářního roku proběhla první část školního kola Olympiády v anglickém jazyce.

Soutěže se zúčastnilo 35 žáků naší školy. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií – kategorie I. (6. a 7. ročník) – 17 žáků a kategorie II.  (8. a 9. ročník) – 18 žáků.

Žáci absolvovali písemný test zaměřený na slovní zásobu a gramatiku. Následně v druhé části soutěže, která se uskutečnila 30.1. 2024, měli soutěžící ústní pohovor na vylosované konverzační téma. V mladší kategorii se zúčastnilo 15 žáků a ve starší kategorii bylo 10 žáků.

Výsledky:

Kategorie I.  1. místo – Daniel Herák, 2. místo – Jáchym Dudáš, 3. místo – Fabio Wala.

Kategorie II. 1. místo – Filip Kafka, 2. místo – Veronika Šíblová, 3. místo – Diana Zhuravlova.

Všem žákům děkujeme za účast v soutěži a postupujícím žákům přejeme mnoho úspěchů v okresním kole.

Ing. Sikorová Renáta