Kulturně-jazyková exkurze ve Vídni

Vánoční trhy ve Vídni jsou jedny z nejstarších a nejkrásnějších adventních trhů v Evropě. Vídeň se v tomto období proměňuje v kouzelné vánoční město. Tuto sváteční atmosféru měli možnost zažít i němčináři naší školy – žáci 8. a 9. ročníku – 12. prosince 2023. Procházka po adventní Vídni vedla nejenom mnohými trhy, ale také kolem nejvýznamnějších památek hlavního města Rakouska. A tak si děti prošly největší trh ve Vídni přímo před místní novogotickou radnicí a také trh na náměstí Marie Terezie s impozantní sochou této císařovny. Prohlídka vnitřních prostor Stephansdomu – Katedrály svatého Štěpána – s mnoha vánočními stánky v okolí patří k nezapomenutelným momentům. Menší trhy na náměstích Freyung a Am Hof nabídly občerstvení a tradiční výrobky. Naši žáci si prohlédli během adventní procházky další pamětihodnosti – Přírodovědecké a Uměleckohistorické muzeum, Hofburg – jeden z největších palácových komplexů na světě a v minulosti zimní rezidence Habsburků, Parlament, Burgtheater a další historické budovy. Součástí kulturně-jazykové exkurze ve Vídni byl i výklad se základními informacemi o historických objektech.

Návštěva předvánoční Vídně představuje jedinečný romantický zážitek s neobyčejnou výzdobou a tisíci světly, ale i se vzdělávacím přesahem do jazykových a naukových předmětů.

Mgr. Dagmar Prusová

Poslední aktuality

Načítám…