Včela: Život na Zemi

Ve čtvrtek 23. listopadu jsme v Mateřské škole v Petrovicích přivítali Včelí banku, která si pro nás připravila povídání na téma „Včela: Život na Zemi“.  Děti se tak vydaly na cestu poznání fascinujícího světa včel a jejich významu pro přírodu.

V průběhu návštěvy měly děti možnost nejenom prozkoumat nejrůznější obrázky včel, ale také se doslova ponořit do jejich světa. Barevné obrázky nabízely informativní zobrazení včelího života, od sbírání nektaru, až po vytváření medu. Dále si děti mohly prohlédnout skutečný včelí úl, včelařský dýmák a dokonce si mohly nasadit včelařskou kuklu, čímž se na chvíli staly včelařskými hrdiny. Na závěr děti obdržely dárek ve formě omalovánky Včelky Máji a malou sklenici medu.

Návštěva Včelí banky nejen rozvinula znalosti dětí o životě samotných včel, ale zároveň otevřela dveře k objevování krásného a důležitého přírodního světa kolem nás.

Nikola Krištófová

Poslední aktuality

Načítám…