Soutěž mladých zoologů

V týdnu od 6. do 10. listopadu probíhala ve výukovém centru Zoo Ostrava tradiční vědomostní soutěž Mladých zoologů. Tématem letošní soutěže byly šelmy v Evropě. V pátek 10. listopadu naši školu reprezentovali žáci 7. – 9. ročníků a ukázali své znalosti na tomto zajímavém poli.

Soutěž Mladých zoologů je každoročním kláním, které se koná v Moravskoslezském kraji a zapojuje školy z celého regionu. Účastníci soutěže musí prokázat hluboké porozumění tématu a společně s dalšími členy týmu se připravit na písemný test. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií – mladší žáci ze 7. třídy a starší žáci z 8. a 9. třídy. Naši žáci se připravovali na tuto tematickou soutěž, studovali a hlouběji se zabývali problematikou šelem v Evropě. Jejich týmová spolupráce byla vynikající a věříme, že se jim podařilo získat důležité informace a poznatky, které ve svém testu uplatnili. I přes velkou konkurenci se družstva žáků naší školy umístila v první polovině své kategorie. Účast v takové soutěži je skvělá příležitost pro žáky rozvíjet své znalosti a vášeň pro zoologii. Všem zúčastněným děkujeme za jejich píli, pracovitost a zájem o přírodu.

Mgr. Markéta Istlová

Poslední aktuality

Načítám…