Návštěva záchranářského psa v MŠ v Petrovicích

V úterý 07.11. se v Mateřské škole v Petrovicích udála nezapomenutelná událost, která přinesla radost nejen dětem, ale i dospělým. Paní Míša a její věrný čtyřnohý společník přijali pozvání na návštěvu, a tak se všichni mohli seznámit s hrdinným záchranářským psem. Děti byly nadšené, když paní Míša a její pes dorazili do naší mateřské školy. Měly příležitost psa pozorovat zblízka, prozkoumat ho, a dokonce ho ošetřovat tak, jako by byly malými záchranáři. Dále si mohly psa pohladit, podlézt pod jeho břichem, anebo naopak přelézt přes jeho záda.  Další zajímavou částí této návštěvy bylo detailní zkoumání jednotlivých části psího těla. Děti měly příležitost popsat, co vidí, a ptát se paní Míši na různé otázky ohledně péče o psa, jeho výcviku a jeho práce jako záchranářské psa. Aby byla návštěva ještě zajímavější, děti si mohly poslechnout tlukot psího srdce. V rámci závěrečné části si děti vzaly své vlastní plyšové hračky a poskytly jim lékařskou péči.

Mockrát děkujeme za příjemný den.

Nikola Krištófová

Poslední aktuality

Načítám…