„Dýňobraní“ v mateřské škole v Závadě

Na úterní den 31.10. se všechny děti moc těšily. Celý předešlý den spolu s paní učitelkami i ostatními zaměstnankyněmi školky připravovaly dobroty na dýňové odpoledne – dýňové chipsy, tři druhy pomazánek, které samy mazaly na rohlíkové jednohubky a také připravovaly vánoční ovocný punč. V úterý odpoledne nedočkavě vyhlížely rodiče, aby mohli všichni společně zasednout k nachystané hostině a poté začít tvořit dýňová strašidla. Po celou dobu tvoření děti provázela hodná čarodějnice, která za krásně vytvořené strašidlo rozdávala dětem odměny v podobě dýňového perníčku a čokoládového brouka. Ale to nebylo zdaleka všechno. Čarodějnice měla poselství od skřítků Podzimníčků. Děti i s rodiči se tedy vydali hledat Podzimníčky i s jejich pokladem. Cestou museli splnit několik úkolů a protože počasí moc nepřálo (pršelo), skřítky i s pokladem našli až na půdě naší školy. Skřítkové všechny děti odměnili za splnění úkolů, společně si i zazpívali a slíbili, že se na nás příští rok přijdou zase podívat.

Bc. Kamila Vránová

Poslední aktuality

Načítám…