Brána řemesel

V pátek 20.10.2023 se děti z MŠ Závada zúčastnily akce „Brána řemesel“, kterou pořádala SŠTaS Karvíná. Děti měly možnost si školu projít a nahlédnout do mnoha učeben.
Postupně se seznamovaly s obory, které se na škole vyučují, se studenty i jejich učiteli. Bylo pro ně nachystáno mnoho ukázek práce napříč jednotlivými obory od zásahu hasičů až po míchání nápojů. Děti samotné si mohly i mnohé vyzkoušet, což pro ně byla ta nejlepší zkušenost. Mezi hasiči se seznamovaly s výzbrojí či zkoušely smotat hadice, u truhlářů zase zatloukaly hřebíky a šroubovaly. S cukráři se učily dělat sněhové pusinky, které dostaly i jako odměnu a které byly moc výborné. Nemůžeme opomenout ani zkoušku práce strojvedoucího a řízení modelů vláčků, které děti velice bavilo a také závěrečnou návštěvu učebny prodavačů, kde si mohly vyrobit masku postavičky ze hry Minecraft. Dopoledne pro nás bylo velkým poučením a přínosem, a zároveň také odreagováním. Děti odcházely spokojené, plné dojmů a zážitků. Tímto velmi děkujeme za možnost, se takovéto akce zúčastnit a těšíme se na příště.

Bc. Kamila Vránová

Poslední aktuality

Načítám…