Logická olympiáda 2023

Letos již podruhé se naši žáci 2. stupně zapojili do logické olympiády. Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Výsledky se po skončení a vyhodnocení základního kola každý soutěžící dozví na svém uživatelském profilu po přihlášení. Může si také zjistit, jak byl hodnocen v porovnání se všemi soutěžícími v Moravskoslezském kraji a v celé republice. Ve školním kole byli nejúspěšnější tito žáci: 1. místo Gabriel Seidler (7.B), 2. místo Lukáš Buřík (9.A), 3. místo Barbora Michníková (8.A).

Mgr. Daniela Ježíková

Poslední aktuality

Načítám…