Výlet do Karviné

V pátek 8. září se třída Soviček z MŠ Petrovice vydala školním autobusem na malý výlet do Karviné. V následujících dnech si s dětmi budeme povídat, jak to vypadá na vesnici a ve městě, čím se od sebe liší. Prošli jsme náměstím, ukázali jsme si kašnu, radnici a krásný zámek Fryštát.  Jakmile jsme si vše prohlédli, zámeckou branou jsme prošli do parku Boženy Němcové, kde na nás v oboře čekala zvířátka s panem chovatelem, který zvířátkům připravoval krmení. Děti přivezly zvířátkům na přilepšenou čerstvá jablíčka, celer a mrkev. Sáčky s dobrůtkami se nám rychle vyprázdnily a my jsme pokračovali dál směrem k lodičkám. Tentokrát na nás nevykukovali kapříci, ale připlula k nám krásná labuť, která nás pozorovala a my ji.  Sluníčko nám krásně svítilo, chvilinku jsme si odpočinuli a pokračovali zpátky parkem k našemu autobusu. Výlet jsme si užili, spokojeni a unavení jsme se vrátili do školky.

Markéta Królová

Poslední aktuality

Načítám…