Jídelna PDF Tisk Email

Způsob odhlašování a přihlašování stravného

Přihlašování nového strávníka se provádí v kanceláři vedoucí ŠJ do 14,00 h na další  stravovací den. Pokud není vedoucí ŠJ přítomna, zastupuje jí vedoucí kuchařka.

Odhlašování stravného se provádí buď osobně v kanceláří vedoucí ŠJ nebo telefonicky na čísle 59 636 1778 (telefonní  záznamník) případně prostřednictvím e-mailové adresy: jidelna.petrovice @ seznam.cz nejpozději do 7,00 hod téhož dne.

Školní jídelna zabezpečuje hmotnou péči pro děti a žáky pouze v době pobytu ve škole. Za pobyt ve škole se považuje i první den nemoci dítěte nebo žáka a rodič si může stravu odnést v jídlonosiči. Bude-li však strávník nemocen několik dní, pak od druhého dne jeho nemoci, kdy nebude přítomen ve škole, se už nejedná o školní stravování (s odkazem na § 122 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb.) a může čerpat oběd, kdy hradí navíc k ceně potravin mzdové a režijní náklady.

Úhrada stravného ve školní jídelně

Sazba stravného se řídí vyhláškou č. 107/2005 ministerstva školství ze dne 25. 2. 2005 novelizovanou 1. ledna 2012.

Finanční limity jsou určeny věkem strávníka v cenovém rozpětí v příloze dané směrnice.

Podle přílohy č. 1 a č. 2 platné vyhlášky o školním stravování jsou zařazeny děti dle věku , kterého dosáhnou během daného školního roku končícího 31. srpna.

MŠ celodenní 3 - 6 let 30,- Kč
MŠ polodenní 3 - 6 let 24,- Kč
MŠ celodenní 7 let 33,- Kč
MŠ polodenní 7 let 27,- Kč
ZŠ obědy 7 - 10 let 20,- Kč
ZŠ obědy 11 - 14 let 22,- Kč
ZŠ obědy 15  a více let 25,- Kč
pracovníci a důchodci ve školství 25,- Kč

cizí strávníci 52,- Kč
z toho hodnota stravy 25,- Kč
pokrytí mzdových nákladů 20,- Kč
pokrytí provozních nákladů  7,- Kč

Úhrada stravného se provádí složenkou, případně inkasem z bankovních účtů nebo prostřednictvím sporožirového účtu.

Termín úhrady plateb prostřednictvím sporožirového účtu a inkasem je nejpozději dvacátý den předchozího měsíce na následující měsíc. Termín úhrady složenkou je nejpozději dvacátý pátý den předchozího měsíce na nový měsíc. Složenky je možno vyzvednout dvacátý den předchozího měsíce osobně v kanceláři vedoucí ŠJ, nevyzvednuté složenky budou předány příslušným třídním učitelům k rozdání žákům. Pokud nebude stravné uhrazeno v termínu i po upomínce, nebude oběd poskytnut a dítě MŠ bude dočasně vyloučeno z docházky. Odhlášené stravné se vrací odpočtem u každé formy úhrady a to až při platbě na třetí následující měsíc.

Seznam označení alergenů:

1 Obiloviny obsahující lepek (tj. pšenice, žito, oves, ječmen atd.) a výrobky z nich

2 Korýši a výrobky z nich.

3 Vejce a výrobky z nich

4 Ryby a výrobky z nich

5 Arašídy (burské oříšky) a výrobky z nich

6 Sója a výrobky z ní