Den rodiny PDF Tisk Email
20.06.2018 10:55

den rodiny V pátek 15. 6. odpoledne se sešlo 60 dětí z marklovické a petrovické základní školy, aby se svými nejbližšími a sourozenci putovali za lesními zvířátky. Na startu si nejprve děti vyrobily zvířecí masku a poté se vydaly na cestu, označenou fáborky. Všichni účastníci průběžně plnili nejrůznější úkoly, kvízy, hádanky, doplňovali anekdoty a luštili rébusy. Za splněné úkoly sbírali sovičky, které si lepili na připravenou kartu. Pohodu a příjemnou atmosféru umocňovalo krásné, letní počasí. Všichni se nakonec sešli v hospůdce Na Růžku, kde se občerstvili, popovídali a pochutnali si na voňavě opečených klobáskách. Fotografie zde.

Děkujeme všem za účast a moc se těšíme na další společná setkání.

Mgr. Kateřina Vozárová

Mé vlastní loutkové divadlo PDF Tisk Email
20.06.2018 10:33

me vlastni loutkove divadlo V úterý 19. 6. navštívilo 25 dětí z marklovické školy tvořivou výtvarnou dílnu v Ostravě v Divadle loutek. Děti tak byly odměněny za celoroční práci v kroužku Kdo si hraje, nezlobí!

Zhlédli jsme nejdříve krátké inspirativní představení s plošnými loutkami a poté si děti tvořily dle vlastní fantazie a nápadů loutky vlastní. Ve všem nám pomáhali dva zkušení divadelní lektoři, kteří nám také vysvětlili základy loutkářského řemesla pro vodění plošných loutek. Děti si pak v divadelním prostoru zahrály vymyšlené loutkářské etudy se svými výrobky. Své výrobky si odnesly domů. Dílna se nám i dětem velmi líbila. Určitě Divadlo loutek navštívíme i v příštím školním roce. Fotografie zde.

Mgr. Pavlína Ochodková

Kdopak nám tu houká? PDF Tisk Email
19.06.2018 07:00

kdopak nam tu houka Bylo to jako každý den, děti si pěkně hrály, malovaly, chystaly se ven na zahradu. Ale najednou jejich činnost přerušilo houkání hasičské sirény. Ne, nebojte se, naštěstí se nic vážného nestalo, to jen v naší školičce právě probíhalo hasičské cvičení. Děti byly velice vzorné a naslouchaly pokynům paní učitelky. Jen co jsme vyšli ven na zahradu, už před naší školkou vyskakovali páni hasiči připraveni k fingovanému zásahu. Děti jen koulely očima, co vše hasiči ke své práci potřebují a jak jsou šikovní a rychlí. Když už bylo jisté, že naše školička nepřišla k úhoně ani žádní zranění nebyli nalezeni, mohly si děti oddychnout a mohla začít zábava, při které si mohly vyzkoušet hasičskou výzbroj, prohlédnout auto a stříkat hasičskou hadicí na cíl. Věřte, nic lehkého to nebylo. Páni hasiči dětem taky ukázali hydraulické nůžky, děti si mohly vyzkoušet i nafukovací lehátka. Toto zprvu velice napínavé dopoledne, jsme si nakonec všichni velmi užili a pánům hasičům velice děkujeme za jejich náročnou práci. Fotografie zde.

Bc. Kateřina Gajdzioková

Hudební výchova PDF Tisk Email
19.06.2018 05:31

hudebni vychova V hudební výchově dostali žáci druhého stupně za úkol vytvořit v rámci jimi zvolených skupin hudební improvizaci. Mohli použít jakékoliv hudební nástroje, nahrávky apod. Do soutěže se zapojilo celkem 28 skupin. Po více než dvouměsíční přípravě, která probíhala v hodinách HV a někdy i mimo vyučování, mohli předvést, co si připravili. Úkol zřejmě nebyl pro mnohé nijak jednoduchý, přesto se s ním úspěšně poprali. Výsledky snažení jsme v hodinách postupně nahráli. Po natočení všech skupin následovala hodina, ve které mohli žáci posoudit, jak se které skupině podařilo splnit nelehký úkol. Hlasovali o nejlepší skupinu. Zde je 10 nejúspěšnějších.
1. místo: 8.A+B = A. Handzlik, T. Páclová, M. Kunz (99b.) 2. místo: celá třída 9.B (90b.) 3. místo: 6.A = V. Danišová, V. Tomalová, E. Maslowská, A. Kopsová (87b.) 4. místo: 6.A = K. Beláková, K. Kubánková, N. Hermannová (73b.) 5. místo: 9.A = D. Filipek, D. Hatlák, O. Michník, F. Filipek, M. Winkler, M. Mlotek, P. Pavlica (66b.) 6. místo: 9.A = K. Vlčková, M. Vlčková, R. Kubecová, J. Mazurková, K. Šebestová (64b.) 7. místo: 7.B = M. Schneider, A. Wala (63b.) 8. místo: 9.A = O. Tomala, O. Mácha, V. Švancara, J. Švancara, J. Pamrok, J. Vronka (57b.) 9. místo: 8.A+B = M. Gruszkowski, S. Komárek, J. Malczyk, A. Hoferek (54b.) 10. místo: 6.B = V. Bogoczová, N. Kusáková, V. Radecki, D. Málek, D. Peter, M. Troschok (38b.)

Mgr. Petra Botorová

Stravování ve školním roce 2018/2019 PDF Tisk Email
08.06.2018 08:58

Vzhledem ke zdražení potravin bude navýšena cena obědů od 1. 9. 2018 o 2,- Kč. Děkuji za pochopení.

Helena Vyvlečková

vedoucí školní jídelny