ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné

Vzkazníky

Ve vzkazníku naleznete poslední aktuální informace o dění ve školce. Přispívat do vzkazníku mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Vzkazník MŠ Petrovice

Vzkazník MŠ Marklovice

Vzkazník MŠ Závada

Přihlášení
Designed by:
Aktuálně
Soutěž z anglického jazyka PDF Tisk Email
13.12.2018 19:05

olympiada v anglickem jazyce V úterý 11. prosince se 3 žáci naší školy zúčastnili soutěže z anglického jazyka. Tuto akci pořádalo Gymnázium Jana Šabršuly v Orlové pod názvem CHRISTMAS CHATTERBOX. Soutěž byla určena pro žáky 8. a 9. tříd. Žákyně 8.A Barbora Folterová, žák 9.A Matěj Gruszkowski a žákyně 9.B Natálie Kovačičová spolu s dalšími soutěžícími z okolních základních škol soutěžili v psaní a poslechu a poté měli ústní část, která probíhala formou skupinové interakce mezi žáky a dalšími členy poroty. Soutěžící načerpali z tohoto typu soutěže cenné zkušenosti a na závěr dostali certifikát.
Všem žákům děkuji za účast v soutěži a přeji mnoho úspěchů v dalším jazykovém vzdělávání.

Ing Renáta Sikorová

 
Jak pan myslivec zachránil medvěda PDF Tisk Email
13.12.2018 18:56

jak pan myslivec zachranil medveda V pátek 7. 12. za námi do školky přijelo divadlo Beruška s pohádkou „Jak pan myslivec zachránil medvěda". Pohádka byla o hodném medvídkovi Oskárkovi, který nám všem chtěl uvařit hříbkovou polévku. To by ale v lese nesměl být ježek Zlobinka, který se na medvídka neprávem zlobil a do polévky nám přimíchal muchomůrky. A už bylo s medvídkem zle. Děti se v pohádce dozvěděly, které hříbky jsou jedlé, a na které bychom raději neměli ani sahat. Jak se v lese máme chovat, že tam nesmíme dělat nepořádek, a že o zvířátka v lese se stará myslivec, který vyléčil i našeho Oskárka. Nakonec vše dobře dopadlo. Ježek se medvídkovi omluvil a stali se z nich kamarádi. A my jsme si po pohádce ještě společně zatančili a zazpívali. Fotografie zde.

Bc. Kamila Vránová

 
Mikuláš a čert PDF Tisk Email
13.12.2018 13:24

mikulas a cert Mik Miku Mikuláš, přišel s čertem do Závady, že prý děti zlobí tady. Ale kdepak čerte! Čertovské vysvědčení všechny děti splnily na samé jedničky, kniha hříchů je letos prázdná. Děti přišly přestrojené za krásné malé čertíky a andělíčky. Čertovi přednesly básničku, Mikuláši a andílkovi zatančily taneček a dokonce se k tancování přidal i čert. Pár slziček nám sice letos ukáplo, ale nakonec si čert nikoho neodnesl, všichni dostali balíček plný dobrot a úsměv byl zpátky na tváři. Děkujeme. Fotografie zde.

Bc. Kamila Vránová

 
Čertí škola v Marklovicích PDF Tisk Email
10.12.2018 15:11

certi skola Ve středu 5. prosince byla celá naše škola plná čertíků a čertic. Ve všech třídách probíhala čertovská výuka plná zajímavých čertovských úkolů a her. Děti se dočkaly i Mikuláše, který jim nadělil dárky do školní družiny. Všichni měli velkou radost z nových her a stavebnic. Za písničku či básničku malí čerti obdrželi od andílka balíček se sladkostmi. Fotky z nadílky zde.

Mgr. Pavlína Ochodková

 
Beseda o zdravé výživě a hygieně PDF Tisk Email
10.12.2018 14:57

beseda o zdrave vyzive a hygiene Paní lektorky ze SZÚ Karviná navštívily naše druháčky a třeťáky. Povídaly si s nimi o zdravém životním stylu, jakým potravinám se vyhnout a co naopak přidat do jídelníčku. Děti se seznámily s pyramidou výživy, nevhodnými stravovacími návyky, s problematikou živočišných tuků a špatnými hygienickými návyky. Fotografie zde.

Mgr. Kateřina Vozárová

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 1 z 3

Projekty

Naše škola je zapojena do projektů:

- Odborná učebna chemie při ZŠ Petrovice u Karviné (IROP)

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ I (OP VVV)

- Oranžové hřiště MŠ Petrovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Oranžové hřiště MŠ Marklovice u Karviné (Nadace ČEZ)

Vytvoření pracovního místa – vrátný (OPZ)

- Sportovní příměstský tábor 2018 - 2020 (OPZ)

- Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj

Cambridge English

cambridge-logo-500px

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English na naší škole.

Podrobnosti zde.