SEŠITY- požadavky na školní rok 2017/2018 PDF Tisk Email
28.06.2017 10:09

Zde si můžete stáhnout požadavky na sešity pro školní rok 2017/2018. Tyto požadavky mohou být v září ještě mírně upraveny jednotlivými vyučujícími.

Jezdíme na koníčkovi PDF Tisk Email
28.06.2017 06:44

jezdime na konickovi Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je ze sedla koně. Ten si mohly děti vyzkoušet na velkém koni Simirovi na farmě u pana Kurze v Petrovicích-Prstné. Věřte, že se nebály a chtěly jízdu opakovat. Dokonce na hřbetě koně zvládly leh na břiše i na zádech. S radostí si prohlédly další koně, kozy, krávy, kachny a vše co k takové farmě patří. Strávili jsme příjemné dopoledne a pan Kurz byl k dětem velmi vstřícný a ochotný. Fotografie zde.

Helena Kožuszniková

Výlet PDF Tisk Email
28.06.2017 06:28

vylet Konec školního roku je „co by kamenem dohodil" a všichni se těší na školní výlety. Prvňáci a třeťáci letos vyrazili spolu do Beskyd.

Počasí přálo, cesta vlakem rychle utekla a před dětmi byla 3km trasa lesem na výukové středisko URSUS. Tam už čekal na děti bohatý program. Seznámily se se vznikem Beskyd, s faunou a flórou, vše si mohly prohlédnout a „osahat" v expozici uvnitř budovy. Když se všichni posilnili gulášovou polévkou, čekala je práce venku - poznávání stromů hmatem, prohlídka hmyzu Beskyd a tvoření z kamínků a drátků, hádanky, kvízy... nebyl ani čas na svačinky od maminek. Venkovní zahrada děti nadchla - prolézačky se skluzavkou, „hmatovky", lovení rybek v rybníčku, lanové dráhy..... nikomu se nechtělo domů. Čas rychle utíkal a cestu zpět děti musely zvládnout ve velice svižném tempu. Zpáteční vlak jsme stihli a teprve nyní na všechny dolehla únava. Ve středisku Ursus se všem moc líbilo, děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací a určitě budou vzpomínat - díky dárečkům, které si na památku koupily a fotografiím zde.

Mgr. Lada Gorgolová

Letošní výlet PDF Tisk Email
28.06.2017 06:08

letosni vylet V závěru školního roku jsme s dětmi zavítali do Dětského světa v Ostravě-Vítkovicích. Po příchodu do areálu si každé dítě vybralo hraní všemi smysly podle zájmu a libosti. Tohle centrum poskytuje formou prožitkového učení vyzkoušet si běžné profese např. lékaře, automechanika, jeřábníka. Dále mít na dosah potřebné věci k životu a učit se v nich pohybovat např. kuchyně, prádelna, obchod a rovněž něco pro zájmové činnosti např. bludiště, stavebnicový kout, dílna, audiokoutek, televizní studio. Nejvíce času děti strávily ve vodním koutku, kde samy pracovaly s vodou a viděly, co se děje za průtoku vody, čím vodu zadržet. Také pohádkový les měl svoje kouzlo, protože děti z něho nechtěly odcházet.

Celý prostor je nápaditě promyšlen v edukačním duchu. Děti mohou samy manipulovat s určitými věcmi, jako je třeba ovládání jeřábu, dojení krávy, pouštění vody. Dětské centrum je vybaveno spoustou pomůcek, odpovídajícím nářadím a oblečením. Máme radost, že děti byly na výletě velmi nadšené a domů si přivezly krásné dojmy. Fotografie zde.

Helena Kožuszniková

Hasiči v Závadě PDF Tisk Email
26.06.2017 06:25

hasici v zavade Ve čtvrtek dopoledne 22. 6. 2017 se Závadou nesl hlasitý zvuk hasičské houkačky a na parkovišti před mateřskou školou zastavilo velké hasičské auto. Z něj vyskákali čtyři muži v uniformách. Děti byly z počátku ostýchavé, ale to vše brzy opadlo. Děti si mohly obléct hasičský kabát, přilbu, rukavice. Také mohly poměřit své síly a vyzkoušet si, jak je těžká motorová pila či hydraulické nůžky. Děti, které chtěly si mohly vzít na záda dýchací přístroj a ujít s ním krátkou trasu, aby věděly, jak musí být hasič vyzbrojen a co všechno musí při zásahu unést. A jestli se ptáte, co děti nejvíc e zajímalo, tak to byla stříkací hadice, kterou si žádné z dětí nenechalo ujít. O tom se můžete přesvědčit v přiložených fotografiích. Děkujeme profesionálním hasičům z Karviné, že si na nás udělali čas a představili nám svou nelehkou práci. Fotografie zde.

Markéta Królová

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>