Indiánský rej PDF Tisk Email
13.03.2019 08:20

indiansky rej „Indiáni jedou, copak asi vezou?" - Tak tato píseň už zněla v naší školce v Petrovicích pěkných pár dní a také ve čtvrtek 21. 2. 2019 se ozývala, jelikož právě v ten den u nás probíhal malý karneval. Všechny děti se proměnily v indiány, oblékly se do indiánských šatů a hlavičky měly ozdobené čelenkami. Začalo se vesele po indiánsku tancovat a nechyběly ani soutěže, při kterých se malí i velcí indiáni náramně bavili. Fotografie zde.

Bc. Jaroslava Michalská

Pěvecká soutěž PDF Tisk Email
13.03.2019 07:58

pevecka soutez V pondělí 4. března 2019 se sešly děti v marklovické škole, aby si zasoutěžily ve zpěvu lidových písní. Mezi nejoblíbenější patřily Černé oči, Beskyde, Beskyde, Kalamajka, Hřej, slunéčko, hřej, Travička zelená. Děti byly rozděleny do dvou kategorií. V první soutěžily děti prvních až třetích ročníků a ve 2. kategorii pak žáci 4. a 5. tříd. Letos měla porota velmi těžkou úlohu. Všechny děti se snažily, zpívaly krásně a s chutí. A jak to dopadlo?

Vstup rodilé mluvčí do hodin RJ PDF Tisk Email
11.03.2019 10:14

vstup rodile mluvci do hodin rj 7. 3. 2019 se uskutečnil opět po roce vstup rodilé mluvčí do hodin JR na druhém stupni. Lektorka Elina Prokharava realizovala hodiny ve vzájemné spolupráci s českou učitelkou tak, aby bylo zachováno a rozvíjeno učivo dané školním vzdělávacím programem. Výhodou této metody je v přirozeném způsobu osvojování cizího jazyka pomocí komunikace s rodilým mluvčím, jde o určitou simulaci cizího jazykového prostředí.
Rodilý mluvčí ve vyučovací hodině je nadstandard (bonus), žáci mají možnost si vyzkoušet jazyk v „praxi". Fotografie zde.

Mgr. Petra Botorová

Balónkové hrátky PDF Tisk Email
06.03.2019 09:28

balonkove hratky V rámci předkarnevalového týdne, který nedávno probíhal v naší školce přišla za námi na návštěvu maminka naší Nelinky a ukázala nám své umění, jak dokáže kouzlit s nafukovacími balónky. V okamžiku vykouzlila z balónku překrásnou labuť, či medvídka. Nechyběl ani pejsek jezevčík a pudlík, želvička i kolibřík. Za pár vteřin vznikla v jejích rukou i nádherná květina. Dětem nechyběla fantazie, co by chtěly z balónků vytvořit a tak maminka měla co dělat, aby všem dětem splnila přání. Za krásné balónkové dopoledne a rozzářené dětské tváře velice moc děkujeme paní Maslovské. Fotografie zde.

Bc. Jaroslava Michalská

Kniuguru v ČR PDF Tisk Email
05.03.2019 13:01

kniguru v cr Mezinárodní soutěž byla organizovaná „Centrem podpory národní slovesnosti". V letošním roce se v ČR do soutěže zapojilo 31 projektů ve třech nominacích: „Individuální recenze", „Kolektivní recenze" a „Rodinná recenze". Této soutěže se zúčastnilo 50 žáků a studentů z českých škol. Mezi projekty byly jak klasické recenze, tak i videa, nástěnky aj. Ukázalo se, že i současná mládež čte. V dětské porotě knihy hodnotily děti nejen z Ruska, ale asi ještě ze 100 zemí. Mladí lidé ve věku do 21 let z různých zemí získali možnost psát recenze na knihy, jež zvítězily či se dostaly do finále. Naši školu zastupovala v této soutěži žákyně 8. A třídy Barbora Folterová. Během 3 měsíců se jí podařilo napsat 5 recenzí povídek současných ruských autorů. Barča se sice neumístila na prvních třech místech, ale organizátoři soutěže ocenili její práci ilustrovanou knihou básní a pohádek A. S. Puškina.

Mgr. Petra Botorová

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>