Dobrodružství se Čtyřlístkem PDF Tisk Email
18.10.2017 09:58

dobrodruzstvi se ctyrlistkem Za slunečného počasí se v neděli 15. října vydaly děti I. stupně na III. ročník „Výletu rodičů s dětmi". Tentokrát byla jejich cílem chata Hrádek. Výlet se nesl v duchu „Čtyřlístku". Po vyznačené trase děti plnily úkoly. Měly pojmenovat postavy, přiřadit jejich vlastnosti, připomenout si, kde hrdinové žijí a kdo je jejich úhlavním nepřítelem. Za splnění úkolů byly odměněny medailí a sladkostí. Během pobytu prozkoumaly okolí chaty. Zahrály si na hřišti kopanou a zavítaly do lesa. Po výborné polévce, kterou dětem věnoval jako sponzorský dar p. Ledwoň Pavel, pokračovaly výstupem na chatu Filipku. Během cesty si děti prohlédly zvoničku sv. Isidora. Po malém občerstvení se s rodiči vydali na cestu zpět vlakem do Karviné.
Dětem se výlet vydařil a přivezly si spoustu nových zážitků. Fotografie zde. Děkujeme za sponzorský dar a těšíme se na další společné akce.

Martina Kostková

Podzimní hrátky se zvířátky PDF Tisk Email
18.10.2017 09:43

podzimni hratky se zviratky Shoď mi kaštan, kaštane, vždyť se ti nic nestane. Jenom trochu hlavou hodíš a přitom ten kaštan shodíš...
Touhle říkankou jsme s dětmi prosily náš kaštánkový strom kdykoliv to počasí dovolilo a my jsme byli na zahradě. A že jich shodil!!! Do školky jsme jich nanosili velkou hromadu. Hladké kaštany přímo lákaly k tvoření, a tak jedno podzimní čtvrteční odpoledne patřilo rodičům a jejich dětem, kdy společně vyráběli figurky z kaštanů, pro naši podzimní slečnu „Zubejdu Koukalovou", aby jí samotné v předsíni nebylo smutno. Zvířátka dala fušku, protože pořád padali na stranu, ale rodiče si s tím hravě poradili. A pak už jsme jen obdivovali, co všechno se dá z kaštanů vyrobit. Všichni jsme si společné podzimní tvoření užili. Slečna Zubejda byla ráda, že už není sama a má si s kým povídat. Ale největší radost, ji udělal dárek, dostala totiž kaštánkové korále. Fotografie zde. Přejeme všem krásný, barevný podzim.

Grzybková Lydie

Petrovičtí fotbalisté byli úspěšní v Polsku potřetí v řadě PDF Tisk Email
11.10.2017 10:15

petrovicti fotbaliste byli uspesni V úterý 3. října odehráli žáci naší školy finále fotbalového turnaje, kdy nejlepší škola z gminy Godów vyzvala naší školu k souboji o Pohár Wójta Gminy Godów. Po loňském vyrovnaném zápase jsme letos byli jednoznačně lepší. Brzy jsme se ujali vedení a ovládli jsme i celý zbytek utkání. Konečný výsledek 3:0 v náš prospěch tak plně vystihuje dění na hřišti. Naše škola dokázala zvítězit potřetí v řadě. Nejlepším hráčem finále byl vyhlášen Vojtěch Radecki. Všem hráčům děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k vítězství. Fotografie zde.

Sestava – Petr Křišťak – Mikeš Mlotek, Adam Hoferek, Jakub Vydiolek, Samuel Komárek, Vojtěch Radecki, Denis Polok, Dominik Herman, Filip Krótki, Maximilián Kunz, Tomáš Klein, Oldřich Hanák, Rostislav Křevký, Matyáš Malý, Šimon Tabara

Mgr. Radek Adamczyk

Podzimní soutěž ve sběru baterií a drobných vysloužilých elektrospotřebičů - připojte se také! PDF Tisk Email
10.10.2017 17:29

podzimni soutez ve sberu baterii Každé pondělí o velké přestávce (nebo po domluvě kdykoli) mohou žáci odevzdávat vybité baterie a akumulátory i drobné staré elektrospotřebiče paní učitelce Istlové a získat za ně body do projektu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět. Body lze poté směnit v katalogu odměn např. za školní pomůcky či sportovní potřeby.

Podrobné informace o bateriích a drobných vysloužilých elektrospotřebičích, které sbíráme, naleznete v příloze. Kampaň potrvá až do 15. listopadu. Tak tedy sbírejte a hrajte s námi!

Mgr. Markéta Istlová

Den prvňáčků PDF Tisk Email
10.10.2017 17:56

den prvnacku Jako každým rokem, tak i letos v září přišli mezi nás noví kamarádi – žáci první třídy.

V pátek 6. 10. měli u nás v Marklovicích svůj den. S paní učitelkou D. Scheinarovou procházeli naší školou. Nejprve navštívili IV.B, kde si společně s dětmi zatančili a zasoutěžili. Následovala třída o patro níže V.B, kde si pro ně starší školáci připravili pohádku O veliké řepě a hry pro zasmání. Po krátké přestávce zaklepali na dveře II.B. Tady je čekala procházka podzimní přírodou plná veselých písniček a zvířátek. Závěrem si ve III.B procvičili číselnou řadu a společně si zazpívali. Také si z každé třídy odnesli sladkosti a dárečky, které pro ně děti samy vyrobily. Prvňáčkům i paní učitelce I.B přejeme, ať se jim společná práce daří. Fotografie zde.

Mgr. Pavlína Ochodková

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>