PF 2018 PDF Tisk Email

vanocni prani 2017

Přišel Mikuláš PDF Tisk Email
14.12.2017 08:22

prisel mikulas Děti se na návštěvu Mikuláše s radostí připravovaly v čertovsko-andělském týdnu. Většina kamarádů chtěla vyrábět andílky, ale ti nejodvážnější si přichystali čertíky. V očekávaný den netrpělivě všichni vyhlíželi u oken Mikuláše, ale po příchodu čerta se k údivu nejvíce bály nejhodnější děti a ukáply i slzičky. Po krátkém pásmu básní a písní byl každý od Mikuláše obdarován sladkou nadílkou. Slíbil, že příští rok přijde opět za všemi hodnými dětmi. Mikuláši děkujeme... Fotografie zde.

Helena Kožuszniková

Čert a Mikuláš PDF Tisk Email
14.12.2017 08:09

cert a mikulas Dne 6. 12. 2017 zavítali do naší školky v Závadě Mikuláš s čertem. Všechny děti je přivítaly v přestrojení, ale žádný z malých čertů se toho velikého nebál. Dokonce samy děti chtěly co nejrychleji zazpívat písničku a říct básničku, které se s radostí pro čerta naučily. Nikdo z nich neplakal a ani se nebál při předávání dárků. Však ty naše děti byly moc hodné. V knize hříchů neměly napsané žádné špatné zprávy a „Čertovský výuční list" splnily na samé jedničky. Dokonce potom ještě objevily v herně velký pytel, ve kterém bylo plno krásných hraček, za které děti moc děkují. Fotografie zde.

Radomíra Boturová

Školní kolo recitační soutěže žáků 3. - 5. tříd PDF Tisk Email
14.12.2017 08:01

skolni kolo recitacni souteze 3 5 Dne 7. 12. 2017 proběhlo školní kolo recitační soutěže žáků 3. - 5. tříd. Příjemně naladěni předvánoční atmosférou jsme se zaposlouchali do veršů Jiřího Žáčka, Emanuela Frynty a dalších autorů dětské poezie. Rozhodnout, kdo je nejlepší, bylo obtížné, neboť všichni žáci se velmi snažili. V kategorii žáků třetích tříd zvítězila Kateřina Szyrocká ze 3.B, v kategorii žáků čtvrtých tříd se na 1. místě umístila Julie Schneider ze 4.B a v kategorii žáků pátých tříd zvítězila Marie Pinkasová z 5.B. Všem děkujeme za zodpovědnou přípravu a věříme, že i nadále zůstanou příznivci poezie. Fotografie zde.

Mgr. Eva Meisnerová

Školní kolo DZUČ – recitace 6. – 9. ročník PDF Tisk Email
14.12.2017 07:53

Dne 11. 12. 2017 se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže žáků druhého stupně. Z třídních kol byli vybráni recitátoři, kteří obhájili první až druhé místo. Ve školním kole se soutěží ve dvou kategoriích 6. a 7. třída a 8. a 9. třída. Úspěšní recitátoři a vítězové školního kola postupují do městského kola DZUČ.

Jak vše dopadlo? V kategorii 8. a 9. třída se na prvním místě umístila Klára Vlčková z 9.A, na druhém místě Daniel Slíva z 9.B, na třetím místě Anna Dohnalová z 8.B. V kategorii 6. a 7. třída se na prvním místě umístila Nikoleta Kusáková z 6.B třídy, na druhém místě Petra Szipinová z 6.A a na třetím místě Jakub Golasowski z 6.B. Do městského kola postupují žákyně z prvního místa obou kategorií Klára Vlčková a Nikoleta Kusáková. Blahopřejeme!

Mgr. Stanislava Silberová

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>