Akce ZŠ Závada 2017/18
Mikulášská škola PDF Tisk Email

mikulasska skola Ve středu 6. 12. navštívil naši školu Mikuláš a čert. Byli docela překvapeni, že je přivítalo celé stádo čertíků, pár andělů a dokonce i jeden Mikuláš. Děti se těšily, že si mohou užít den v jinak laděné třídě. Učení lépe plyne, když na vše dohlíží vrchní čertice a rozdává ohnivé jedničky. Mikuláš dětem nadělil malé dárečky, ty mu na oplátku zazpívaly a zarecitovaly a pak se opět vrátily ke svým pekelným povinnostem. Fotografie zde.

Den nevidomých PDF Tisk Email

den nevidomych Život ve tmě není pro nikoho nijak lehký. Své o tom vědí už i děti 1. - 4. C ze Závady, které si 15. 11. vyzkoušely, jak se žije lidem se ztrátou zraku. Pohybovaly se po škole s pomocí slepecké hůlky, pomáhaly si vzájemně, zkoušely mnoho činností z běžného života- skládání, zavazování, navlékání, nalévání vody a další. Všechny se nakonec shodly, že život poslepu je těžký. Dozvěděly se také o náročnosti výcviku slepeckých psů, o Braillově písmu a dalších kompenzačních pomůckách pro nevidomé. Besedovali jsme i o nutnosti ochrany zraku a předcházení úrazů. Den byl velmi přínosný a dětem se moc líbil. Fotografie zde.

Školní strašení PDF Tisk Email

skolni straseni Děti ze školy v Závadě se už dávno strašidel nebojí. Každoroční akce konaná koncem října či začátkem listopadu je toho důkazem. I letos 3. 11. byl počet strašidel tak hojný, že se téměř nevešla do školy. Strašidla putovala po různých stanovištích, plnila úkoly a získávala odměny. Zapomenout jsme nemohli ani stezku odvahy, či strašidelné pohoštění. Hezky jsme se pobavili, prohlédli si nápadité masky a už se těšíme na další vydařené strašení. Fotografie zde.

- Šance pro každého žáka