Akce ZŠ Petrovice 2017/18
Adaptační kurz - 3. den PDF Tisk Email

adaptacni kurz 3 den 3. den hned po snídani byla přehlídka vlastnoručně vyrobených draků. Následoval všemi očekávaný turnaj v ringu družin. Zaslouženě zvítězilo družstvo zelených. Abychom si užili slunečného počasí, zamířili jsme do lesa. Po příchodu k chatě jsme hledali poklad a po něm vyučující vyhodnotili celý adaptační kurz. Fotografie zde.

Adaptační kurz - 2. den PDF Tisk Email

adaptacni kurz 2 den Druhý den začal zábavným úkolem. Vymyslet a napsat humornou povídku na vybraná písmena. Poté jsme vyrazili na bobovou dráhu do Ski areálu Mosty u Jablunkova. Všem se nám tam moc líbilo. Odpoledne bylo zaměřeno na utužování třídních kolektivů formou her. Po večeři jsme chvíli sportovali a závěr dne patřil zábavě a tanci na diskotéce. Fotografie zde.

Adaptační kurz - 1. den PDF Tisk Email

adaptacni kurz 1 den První školní den jsme vyjeli se svými novými třídními učiteli na adaptační kurz, který se koná v Beskydech na chatě Studeničné. Po příjezdu a ubytování nás učitelé rozdělili do pěti družstev. Každé družstvo má na starost jedna instruktorka z devátého ročníku. Našim prvním úkolem bylo vytvoření vlajky s názvem družiny. Po obědě nás čekal výstup na chatu Gírová. A protože nám přálo počasí, mohli jsme celé odpoledne věnovat sportovním aktivitám na hřišti i v lese. Večer pak byl ukončen noční hrou. Fotografie zde.

Výsledky jazykových zkoušek Cambridge PDF Tisk Email

cambridge zkousky V minulém školním roce naše škola dále pokračovala v přípravě na jazykové zkoušky Cambridge a to na zkoušku „KET FOR SCHOOLS".

Čtyři žáci 9. ročníku se připravovali během roku na tuto zkoušku formou kroužku pod vedením učitelky anglického jazyka paní Renáty Sikorové. Zkouška proběhla 27. května 2017 v Ostravě na ZŠ Ostrčilová. Výsledky zkoušky přišly na školu během prázdnin. Žák Vojtěch Liszok získal absolvováním této zkoušky vynikajícího výsledku a to úrovně B1 podle evropského referenčního rámce pro jazyky. Žákyně Kateřina Gažiková, žáci Tomáš Kusák a Tomáš Vidlička uspěli a získali úroveň A2. Všichni žáci dostali certifikát, všem gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším jazykovém vzdělávání.

V letošním školním roce budeme pokračovat v přípravě žáků na tyto zkoušky a věříme, že se jich zúčastní dostatečný počet žáků.

Ing. Renáta Sikorová

Informace pro strávníky PDF Tisk Email

Po dobu rekonstrukce MŠ v Marklovicích se bude vařit pouze oběd č.1. Děkujeme za pochopení.

Helena Vyvlečková

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>