Akce ZŠ Petrovice 2017/18
Vánoční zpívání PDF Tisk Email

vanocni zpivani

Pozvánka na školní ples PDF Tisk Email

ples školní petrovice Pro všechny tanečníky a příznivce dobré zábavy pořádáme tradičně Školní ples. Jelikož jste se loni na plese v anketě rozhodli pro ples ve stylu retro, pořádáme tedy jménem SRPŠ – RETRO PLES. Během plesu vyhlásíme nejlepší retro pár, nicméně retro oblečení není podmínkou...Věříme, že ples bude stejně úspěšný jako všechny předešlé, a že budeme moci výtěžkem z plesu přispět našim dětem na různé výlety a aktivity. Budeme se na Vás těšit opět v RÓMSKÉM KULTURNÍM A SPOLEČENSKÉM CENTRU. Všechno ostatní zůstává při starém: Stejní pořadatelé, naše oblíbená kapela UFO, náš bar za příznivé (lidové) ceny a vy - bezvadní lidé, co se umí dobře bavit. CHYSTÁME OPĚT NOVÝ PROGRAM, NECHTE SE PŘEKVAPIT. Těšíme se na Vás. Za SRPŠ

Mgr. Lucie Vidličková

Vstup rodilého mluvčího do hodin anglického jazyka na naší škole PDF Tisk Email

olympiada v anglickem jazyce Ve čtvrtek 9. listopadu na naší školu opět jako v minulém školním roce zavítal rodilý mluvčí, tentokrát z USA. Žákům druhého stupně bylo umožněno poslechnout si americkou angličtinu. Lektor Jason Stibi měl připravený zajímavý výklad o svém rodišti Californii a krásné přírodě i zvířatech, které se tam vyskytují. Žáci mohli zároveň klást lektorovi otázky a tím si vyzkoušet svou schopnost domluvit se anglicky. Hlavním cílem této návštěvy bylo žáky motivovat k dalšímu zájmu o angličtinu a to se podařilo.

Ing. Renáta Sikorová

Vstup rodilého mluvčího do výuky ruského jazyka PDF Tisk Email

vstup rodileho mluvciho rustina Dne 10. 11. 2017 byla na naši školu pozvaná lektorka (rodilá mluvčí) Elina Prokharava. Ta pracovala se všemi skupinami dětí, jak se začátečníky, tak s mírně pokročilými. Děti si tak mohly vyzkoušet, zda jsou schopné se s rodilým mluvčím domluvit.
Hodiny s lektorem navazují na teoretické znalosti a slovní zásobu. Jejich cílem je především žákům pomoci překonat ostych z používání cizího jazyka, porozumět a reagovat v cizím jazyce. Rodilí mluvčí představují významnou motivaci a přínos v učení se cizím jazykům a zdokonalování se v nich. Žáci se jejich prostřednictvím blíže seznamují s kulturou a reáliemi daných zemí. Fotografie zde.

Mgr. Petra Botorová

Branný den PDF Tisk Email

branny den Dne 25. října proběhl na škole projektový Branný den. Školní výuku zahájil nácvik požárního poplachu a následné evakuace z prostoru školy. Vše proběhlo rychle a spořádaně.

V dalších hodinách se žáci 1. stupně rozdělili na jednotlivá stanoviště. Na stanovištích se seznámili s pravidly bezpečnosti při mimořádných situacích. Praktickými ukázkami si připomněli základy zdravovědy. Procvičili si orientaci v prostoru, v okolí a na mapě. Nacvičili si, co si zabalit do evakuačního zavazadla. Žáci 2. stupně vyrazili do okolí školy, kde je čekaly aktivity zaměřené na vzájemnou spolupráci a aktivity zajišťující procvičení chování při mimořádných událostech. Vyzkoušeli si poskytnutí první pomoci při různých úrazech a přenos raněného. Dále si poradili s chemickým nebezpečím, kdy si správně oblékali improvizované ochranné prostředky. Následoval hod na cíl míčkem a granátem. Při aktivitách zaměřených na spolupráci museli přemýšlet, jak správně vyřešit zadaný úkol, a někteří si prověřili svou fyzickou kondici. Po cestě na jednotlivá stanoviště odpovídali na testové otázky, které měl každý ročník jiné. Žáci vše zvládli na výbornou. Fotografie zde.

Mgr. Radek Adamczyk

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>