Akce ZŠ Petrovice 2017/18
Naši florbalisté uspěli v okresním kole PDF Tisk Email

nasi florbaliste uspeli v okresnim kole V letošním roce opět probíhal každoroční florbalový turnaj mladších (ročník 2004-2006) a starších (ročník 2002-2004) žáků mezi karvinskými školami. Mládežnický turnaj škol se hraje systémem, v němž se žáci mezi sebou utkají ve dvou skupinách, každé skupině je vyhrazen jeden hrací den. Týmy nejlepších pěti škol se nakonec mezi sebou poperou o prvenství v městském finálovém kole.

Letošní turnaj byl pro naše florbalisty dvojnásobně úspěšný. Mladší i starší žáci dokázali finálová městská kola karvinských škol vyhrát, a postoupit tak z prvních míst do kola okresního, které se konalo v Havířově. Ani v Havířově se naši kluci neztratili a v konkurenci nejlepších škol z celého okresu dokázali v obou kategoriích dojít až do finále. Ve finále bohužel tým mladších i starších žáků svůj poslední zápas prohrál, přesto jsou dvě druhá místa velkým úspěchem pro školu a našim hráčům tak gratulujeme! Fotografie zde.

Odkaz na další foto mladší:

Odkaz na další foto starší:

Mgr. David Tomala

Olympiáda z ruského jazyka PDF Tisk Email

olympiada z ruskeho jazyka Dne 10. 1. 2018 proběhlo školní kolo olympiády z ruského jazyka. Soutěže se účastnilo 11 žáků devátých tříd. Nejlépe se umístily tyto žákyně: 1. místo – Markéta Vlčková z 9.A (114 bodů), 2. místo – Laura Turková z 9.A (112 bodů), 3. místo – Andrea Böhmová z 9.B (110 bodů) a Klára Kopsová z 9.A (110 bodů). Děvčatům blahopřeji.

Mgr. Petra Botorová

Sportovní dny PDF Tisk Email

sportovni dny Poslední předvánoční dny na naší škole proběhly ve sportovním duchu. Žáci druhého stupně změřili své síly ve skoku vysokém „Vánoční laťce" 21. prosince. Následující den 22. prosince se konal turnaj ve „Vánoční vybíjené" dívek a turnaj chlapců v sálové kopané. Výsledky soutěží naleznete v příloze a fotogalerii zde.

Všem soutěžícím žákům děkujeme za jejich předvedené výkony a přejeme další individuální úspěchy.

Mgr. Markéta Istlová

Soutěž ve sběru baterií PDF Tisk Email

soutez ve sberu baterii V loňském roce proběhla soutěž Recyklohraní ve sběru baterií a drobného elektra. Žákům petrovické školy se povedlo naplnit až 10 sběrných boxů, což je 201 kg baterií. Průběžně nám byly přidělovány body za každý kg ze sběrného boxu. Celkem jsme získali 866 bodů. Na webových stránkách Recyklohraní jsme body vyměnili za výtvarné a kreativní pomůcky, které žáci využijí ve výuce. Všem žákům, kteří se do soutěže zapojili, děkuji.

Baterie můžete nosit i nadále a vkládat do sběrného boxu v přízemí.

Mgr. Markéta Istlová

Beseda v ICM PDF Tisk Email

beseda v icm Každý z nás by měl znát historii své obce, její památky a zvláštnosti. Proto se žáci 2.A vydali 10. 12. na besedu do ICM, kde si pro ně Mgr. Markéta Nováková připravila zajímavé povídaní se spoustou obrázků. Děti seznámila s mapou, se všemi částmi Petrovic u Karviné a během hádanek a kvízů jim představila všechny významné památky. Děti je následně vyhledávaly na mapě a snažily si zapamatovat složité názvy, jako kostel Nanebevstoupení Páně, kříž Kalvárie a nebo Litinový kříž. Ti nejšikovnější získali drobnou odměnu. Děkujeme za zajímavé povídání. Fotografie zde.

Mgr. Lada Gorgolová

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>