ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné

Vzkazníky

Ve vzkazníku naleznete poslední aktuální informace o dění ve školce. Přispívat do vzkazníku mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Vzkazník MŠ Petrovice

Vzkazník MŠ Marklovice

Vzkazník MŠ Závada


Designed by:
Akce ZŠ Marklovice 2017/18
Čteme rádi 8 PDF Tisk Email

cteme radi 8 Čteme rádi 8 jsme v Marklovicích zahájili 7. března besedou o knížce Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce. Příběh Jak si pejsek roztrhl kaťata sledovali malí i velcí posluchači velmi pozorně. Věděli, že budou následovat otázky a zábavné kvízy a těšili se na sladkou odměnu. Písničkou jsme začali, písničkou jsme skončili. Strávili jsme s knížkou příjemné odpoledne, nashledanou příští středu, čekají nás pohádky Hanse Christiana Andersena. Fotografie zde.

Mgr. Marie Ďurčová

 
Kdo si hraje, nezlobí! PDF Tisk Email

kdo si hraje nezlobi Děti z odpoledního kroužku „Kdo si hraje, nezlobí" procházejí různými aktivitami. Přenesly se do světa fantazie, kde jako badatelé objevovaly různorodé živočichy, které pak ztvárnily na papír. Každá skupinka nám pak svého objeveného tvora představila. 
Velmi děti bavily tangramy. Podle předlohy i dle vlastní fantazie skládaly z daných geometrických tvarů různé postavy a zvířátka. Jedno odpoledne si také zasoutěžily ve stále oblíbené hře Člověče, nezlob se. S blížícím se karnevalem se zase proměňují v tanečníky a trénují své vystoupení. Všichni si společně hrajeme, takže opravdu nezlobíme. Fotografie zde.

Mgr. Kateřina Vozárová

 
Češi, do toho!!! PDF Tisk Email

cesi do toho Velkou část marklovických děti ze základní školy v minulých dnech skolila chřipka. Přesto nezabránila ostatním žáčkům ve fandění a podpoře našich olympioniků. V pátek 23. února bylo v marklovické škole sportovní olympijské dopoledne. Nejdříve jsme si povídali o významu sportu a pohybu v životě. Žáci vyplňovali také pracovní list, kde se seznámili s původem, vlajkou a sportovními disciplínami na olympijských hrách. Potom přišlo to, na co se všichni moc těšili. Děti si vyzdobily obličej státními barvami, vyrobily si českou vlajku a hurá fandit našim hokejistům proti ruskému týmu. Přes hlasité volání dětí „Češi, Češi" český tým neuspěl, ale všichni jsme prožili pěkné sportovní dopoledne. Fotografie zde.

Mgr. Kateřina Vozárová

 
Návštěva ornitologa PDF Tisk Email

navsteva ornitologa Ve středu 31. ledna navštívil naši školu v Marklovicích dlouholetý petrovický ornitolog pan Kurt Rusek. Seznámil děti s ptáky, kteří se objevují v naší obci. Děti si poslechly zajímavé vyprávění i hlasy ptáků. Dozvěděly se, jak probíhá kroužkování a jak toto značkování pomáhá ornitologům objasnit systém pravidelné ptačí migrace a další nejasnosti z jejich života. Ptákem roku 2017 byl vyhlášen datel černý. Známe ho snad všichni z lesa i z písničky od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, kde se zpívá: "Datel, datel, datel léčí za pakatel. Je to doktor lesní, všechny nemoci sní!" Panu Ruskovi za návštěvu děkujeme a budeme se těšit na další zajímavé informace z ptačí říše. Fotografie zde.

Mgr. Darina Scheinarová

 
Plesová dílna PDF Tisk Email

plesova dilna Již druhým rokem se ve středu 10. ledna v odpoledních hodinách v marklovické základní škole sešel tým šikovných maminek a dětí. Tentokrát se vyráběly netradiční doplňky na letošní školní retro ples. Nálada byla výborná a výsledek originální – společně jsme vyrobili více než 160 retro kravat a květinových náramků pro dámy. Velké poděkování patří všem maminkám, babičkám, ale také našim dětem. I ty nejmenší byly velmi zručné a kreativní. Fotografie zde.

Mgr. Pavlína Ochodková

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 1 z 3

Projekty

Naše škola je zapojena do projektů:

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ I (OP VVV)

- Oranžové hřiště MŠ Petrovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Oranžové hřiště MŠ Marklovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Šance pro každého žáka

- Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj

Cambridge English

cambridge-logo-500px

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English na naší škole.

Podrobnosti zde.