Akce ZŠ Marklovice 2017/18
Plesová dílna PDF Tisk Email

plesova dilna Již druhým rokem se ve středu 10. ledna v odpoledních hodinách v marklovické základní škole sešel tým šikovných maminek a dětí. Tentokrát se vyráběly netradiční doplňky na letošní školní retro ples. Nálada byla výborná a výsledek originální – společně jsme vyrobili více než 160 retro kravat a květinových náramků pro dámy. Velké poděkování patří všem maminkám, babičkám, ale také našim dětem. I ty nejmenší byly velmi zručné a kreativní. Fotografie zde.

Betlémské světlo do Vašich domovů PDF Tisk Email

betlemske svetlo do vasich domovu Betlémské světlo je symbolem přátelství, klidu a míru. Světýlko zažehnuté v místě narození Ježíše Krista v Betlémě, putovalo napříč Evropou díky skautům, kteří jej dopravili až k nám. Tento malý plamínek – novodobý symbol Vánoc, jenž svou silou spojuje mnohá srdce, jste si mnozí odnesli v lucerničce ze školky těsně před Vánoci. Věřím, že toto světlo rozzářilo Vaše srdce i domovy a užili jste si krásné Vánoce se svými nejbližšími. Také babičky z pečovatelského domu dostaly své betlémské světýlko. Děti babičkám zazpívaly vánoční písně a popřály krásné Vánoce. Fotografie zde. Se světlem v srdci se loučí

Bc. Lenka Tkočová

Čertí škola PDF Tisk Email

certi skola Rohy, kožichy, kopyta, ocas...

V úterý 5.12. se to v naší škole hemžilo samými čerty a čerticemi. Celé dopoledne probíhala ve všech třídách čertovská výuka. Děti plnily pekelně těžké úlohy a s napětím čekaly, zda k nám zavítá Mikuláš, čert a anděl s nadílkou. Dočkaly se. Za písničku či básničku dostaly všechny děti vánoční perník a nejen to... nadílka byla bohatá. Mikuláš přinesl dva pytle her a hraček do školní družiny. Odměnou pro nás všechny byly rozzářené oči dětí a úsměvy na jejich tvářích. Fotografie zde.

Návštěva divadla PDF Tisk Email

navsteva divadla Ve čtvrtek 7. prosince čekala děti prvních a druhých tříd ještě jedna mikulášská nadílka – pohádka Broučci. Kdo by neměl rád toto dílo klasika literatury pro děti a mládež Jana Karafiáta? Za dobrodružstvím svatojánských broučků jsme se vydali do Divadla loutek Ostrava. A byla to krása. Nádherná výprava i výkon loutko-herců. Děti prožívaly s broučky každodenní příběhy – od večera do rána, od jara do zimy, od narození do smrti. Po představení jim bylo ještě umožněno nahlédnout do zákulisí. Seznámily se s různými druhy loutek, jako jsou marionetky a javajky. Děti byly nadšené a už se těší na další představení. Fotografie zde.

Mgr. Darina Scheinarová

Hrátky s abecedou PDF Tisk Email

hratky s abecedou V pondělí 30. 10. se setkali žáci druhých tříd, aby předvedli své znalosti abecedy. Nejdříve spolupracovali v družstvech. Řadili podle abecedy svá jména, plyšáky, povolání. Vždy záleželo nejen na správnosti, ale také na rychlosti. V testu se zapeklitými otázkami si také vedli výborně. Po krátké poradě týmu zvedali správnou odpověď A), B) nebo C). Celkem plnili 10 různě náročných úkolů. Na 1. místě se umístila třída 2.C ve složení Sára Czyžová, Lucie Sládečková, David Holeš, Lea Přečková a Jakub Klein. Získali celkem 26 bodů díky skvělé spolupráci. V soutěži jednotlivců si nejlépe vedla děvčata Viktorka Radecká z 2.B a Magda Krůčková z 2.C. Fotografie zde. Gratulujeme!

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

- Šance pro každého žáka