Akce ZŠ Marklovice 2017/18
Den rodiny PDF Tisk Email

den rodiny V pátek 15. 6. odpoledne se sešlo 60 dětí z marklovické a petrovické základní školy, aby se svými nejbližšími a sourozenci putovali za lesními zvířátky. Na startu si nejprve děti vyrobily zvířecí masku a poté se vydaly na cestu, označenou fáborky. Všichni účastníci průběžně plnili nejrůznější úkoly, kvízy, hádanky, doplňovali anekdoty a luštili rébusy. Za splněné úkoly sbírali sovičky, které si lepili na připravenou kartu. Pohodu a příjemnou atmosféru umocňovalo krásné, letní počasí. Všichni se nakonec sešli v hospůdce Na Růžku, kde se občerstvili, popovídali a pochutnali si na voňavě opečených klobáskách. Fotografie zde.

Děkujeme všem za účast a moc se těšíme na další společná setkání.

Mgr. Kateřina Vozárová

Mé vlastní loutkové divadlo PDF Tisk Email

me vlastni loutkove divadlo V úterý 19. 6. navštívilo 25 dětí z marklovické školy tvořivou výtvarnou dílnu v Ostravě v Divadle loutek. Děti tak byly odměněny za celoroční práci v kroužku Kdo si hraje, nezlobí!

Zhlédli jsme nejdříve krátké inspirativní představení s plošnými loutkami a poté si děti tvořily dle vlastní fantazie a nápadů loutky vlastní. Ve všem nám pomáhali dva zkušení divadelní lektoři, kteří nám také vysvětlili základy loutkářského řemesla pro vodění plošných loutek. Děti si pak v divadelním prostoru zahrály vymyšlené loutkářské etudy se svými výrobky. Své výrobky si odnesly domů. Dílna se nám i dětem velmi líbila. Určitě Divadlo loutek navštívíme i v příštím školním roce. Fotografie zde.

Mgr. Pavlína Ochodková

Soutěž v anglickém jazyce PDF Tisk Email

soutez v anglickem jazyce Své znalosti angličtiny si 30. 5. ověřili žáci čtvrtých a pátých ročníků naší školy. Ve hře zvané „Milionář" byly otázky hodnocené od sta do sedmi set bodů. Kromě vědomosti byla důležitá i strategie hry. Musím všechny zúčastněné děti pochválit, protože zvládly všechny nástrahy. Hra je bavila a anglicky uměly na výbornou. Umístění bylo následující: 4. ročník: 1. místo – Šustal Radek IV. B, 2. místo – Mayer Kryštof IV. B, 3. místo – Turečková Adéla IV. B, 5. ročník: 1. místo – Němec Václav V. A, 2. místo – Gorgolová Karin V. A, 3. místo – Tiahnibok Aleš V. B. Na závěr získali všichni soutěžící sladké odměny.

Mgr. Marie Ďurčová

Den matek v Marklovicích PDF Tisk Email

den matek v marklovicich Letošní svátek maminek jsme plánovali dlouho. Dlouho proto, že jsme si chtěli chvíle s našimi nejmilejšími maminkami co nejvíce užít. Pozvali jsme proto zábavného ilustrátora dětských knížek a časopisů pana Adolfa Dudka. Jeho program opravdu nenechal jedno oko suché. Děti, ale také rodiče i paní učitelky pod jeho vedením kreslili obrázky, hráli pohádku, ale hlavně jsme se všichni dobře bavili. Maminky dostaly od dětí perníková srdíčka a udělaly si společnou fotografii. Nejen díky ní budou na toto odpoledne hezky vzpomínat. Fotografie zde.

Mgr. Marie Ďurčová

ŠvP Prostřední Bečva 21.5. -25.5.2018 PDF Tisk Email

Maminko a tatínku,
dojeli jsme v pořádku. Počasí nám dnes přálo a sluníčko nám hřálo. Zubatou bránou jsme vstoupili do Dinoparku. Ozdobili jsme si dinosauří trička a společně jsme si venku zatančili dinodisco. Zítra dodáme další zprávičku a fotky. Vy nám obratem také můžete posílat vzkazy na adresu: http://cms.prvnacci-z-prvni-a.webnode.cz/ (neváhejte, opravdu jsou to naše stránky - ŠvP Prostřední Bečva 21.5. -25.5.2018)