ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné

Vzkazníky

Ve vzkazníku naleznete poslední aktuální informace o dění ve školce. Přispívat do vzkazníku mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Vzkazník MŠ Petrovice

Vzkazník MŠ Marklovice

Vzkazník MŠ Závada


Designed by:
Akce MŠ Závada 2017/18
Karneval v Závadě PDF Tisk Email

karneval v zavade V sobotu 20. 1. 2018 se děti ze ZŠ a MŠ Závada převlékly do nejrůznějších kostýmů a vyrazily si, se svými rodiči a prarodiči, užít karnevalové odpoledne v sále TJ Lokomotiva Petrovice. Již ve dveřích děti vítali dva klauni, kteří si pro ně připravili spoustu soutěží, tance a zábavy na celé odpoledne. Zároveň si děti z mateřské školy připravily pro své rodiče krátký taneček. Nechyběla ani přehlídka kostýmů, kde se představily nejrůznější princezny, čarodějnice, rytíři, vodníci, draci, motýlci, včelky, kočičky, kouzelníci a jiné pohádkové bytosti. Na závěr celého odpoledne si děti zasoutěžily o spoustu pěkných cen v tombole. Velké poděkování patří všem, kteří se na přípravě a organizaci karnevalu podíleli. Přikládáme pár fotografií.

Bc. Kamila Uherková

 
Vánoční besídka PDF Tisk Email

vanocni besdika Dne 19. 12. 2017 jsme se opět po roce sešli na sále v Závadě, abychom si společně připomněli nadcházející svátky Vánoc. Každý rok se děti na besídku těší a s netrpělivostí očekávají ten nejkrásnější den v roce - Štědrý den. Společně nacvičují písně a básně o vánocích a zimě, ale nejvíce je vždy baví tanečky. Letos jsme tancovali na píseň Rolničky, rolničky.... a vystoupení se natolik líbilo, že bylo po celou dobu doprovázeno potleskem. Všichni přítomní si určitě užili vystoupení těch našich nejmenších a nejroztomilejších - dětí z mateřské školy. Fotografie zde.

Radomíra Boturová

 
Výstava betlémů PDF Tisk Email

vystava betlemu Dne 15. 12. 2017 jsme se vydaly s dětmi do Ostravy na Slezskoostravský hrad na výstavu betlémů. Ráno po svačině jsme se oblékli a nasedli do autobusu s batůžky a malou svačinkou. Prvně jsme se šly podívat do Čertovské školy, abychom viděli, jak se nemáme chovat ve školce. Pak jsme si prohlédli krásně vyzdobené nádvoří a honem jsme se utíkali ohřát do hradu. Shlédli jsme staré hračky, se kterými si hráli naši rodiče a prarodiče a pak už jsme si užívali pohledů na překrásné betlémy. To chození nás natolik zmohlo, že jsme museli trochu posvačit a odpočívat. Jak jsme nabrali sil, prošli jsme zbytek výstavy a honem se vraceli autobusem do školky. Někteří z nás v autobuse usnuli, ale výlet stál za tu pěknou procházku chladným zimním dnem. Fotografie zde.

Radomíra Boturová

 
Čert a Mikuláš PDF Tisk Email

cert a mikulas Dne 6. 12. 2017 zavítali do naší školky v Závadě Mikuláš s čertem. Všechny děti je přivítaly v přestrojení, ale žádný z malých čertů se toho velikého nebál. Dokonce samy děti chtěly co nejrychleji zazpívat písničku a říct básničku, které se s radostí pro čerta naučily. Nikdo z nich neplakal a ani se nebál při předávání dárků. Však ty naše děti byly moc hodné. V knize hříchů neměly napsané žádné špatné zprávy a „Čertovský výuční list" splnily na samé jedničky. Dokonce potom ještě objevily v herně velký pytel, ve kterém bylo plno krásných hraček, za které děti moc děkují. Fotografie zde.

Radomíra Boturová

 
Preventivní program Policie ČR PDF Tisk Email

preventivni program policie cr Dne 16. 11. 2017 navštívil naši školku prap. Mgr. Martin Kolek, který si s dětmi povídal o Dopravní výchově - jak se chodí po chodníku, po přechodu pro chodce.... Seznámil je se zásadami bezpečného chování doma i venku, jak se zachovat při kontaktu s cizí osobou. Pan Kolek přečetl dětem pohádku s preventivním charakterem, týkajícím se různých situací, ve kterých se můžeme ocitnout. O pohádce si pak společně povídali a děti si vybarvily omalovánky, které dostaly od pana policisty. Fotografie zde.

Radomíra Boturová

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2

Projekty

Naše škola je zapojena do projektů:

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ I (OP VVV)

- Oranžové hřiště MŠ Petrovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Oranžové hřiště MŠ Marklovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Šance pro každého žáka

- Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj

Cambridge English

cambridge-logo-500px

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English na naší škole.

Podrobnosti zde.