Akce MŠ Petrovice 2017/18
Pojďte s námi do zahrádky, máme tady vodní hrátky…. PDF Tisk Email

pojdte s nami do zahradky mame tady vodni hratky Letošní zakončení školního roku v MŠ Petrovicích se konalo pod názvem „Vodní hrátky". I když nám počasí moc nepřálo i tak se nás na zahradě školky sešlo dost k tomu, abychom si naše hrátky s vodou užili. Pro rodiče s dětmi byla připravena různá stanoviště s úkoly, které měly spojitost s vodou. Účastníci měli za úkol postavit si podle návodu lodičku, kterou pomocí brčka poté pouštěli v plechových neckách. Dále se museli trefovat pomocí zahradní hadice do plechovek a všechny je sestřelit ze stolu proudem vody. Na dalším stanovišti museli přenést vodu v kelímku, který však měl ve dně dírky, což se projevilo během měření v cíli. A na posledním stanovišti měli soutěžící možnost si pomocí fixů, pohyblivých očí a hlavně své fantazie proměnit nafukovací balonky v mořskou příšeru. Za odměnu si děti vysloužily párek v rohlíku a dospělí si svlažili hrdlo výbornými domácími limonádami. Fotografie zde.

Pasování předškoláků PDF Tisk Email

pasovani predskolaku Tak jako každý rok i letos se děti a paní učitelky z MŠ Petrovice loučily s budoucími prvňáčky. Předškoláci si na tuto významnou akci připravili i vlastnoručně vyrobené aktovky, které mnohdy mohly konkurovat těm kupovaným. Pro naše prvňáčky byla připravená pomyslná cestička s bránou, před kterou byli pasováni a dostali pamětní listy i jiné upomínkové předměty, aby ani v budoucnu na svou mateřskou školu nezapomněli. Mnohdy se paní učitelky neubránily slzičce dojetí, je to přece jen významný krok v životě malých dětiček, které ve školce strávily tři nebo čtyři roky života. Fotografie zde. Všem budoucím prvňáčkům přeji mnoho úspěchů v tom velkém školním světě.

Ježdění na koních na statku v Olšinách PDF Tisk Email

jezdeni na konich na statku v olsinach Po dobu čtyř týdnů měly děti z MŠ Petrovice možnost vyzkoušet si jízdu na ponících. Děti se seznámily s potřebami pro koníky, výstrojí i samotnými stájemi. Vždy donesly koníkům nějakou dobrotu, kterou jim, po předchozí domluvě s majiteli, mohly dát. Největší zážitek však měly ze samotné jízdy a blízkého kontaktu se zvířetem. Každou jízdu si náležitě užily a vždy koníkům nakreslily velice pěkné obrázky. Fotografie zde.

Návštěva přírodovědné stanice v Karviné PDF Tisk Email

navsteva prirodovedne stanice v karvine Jedno pondělní dopoledne jsme se s dětmi vydaly do přírodovědné stanice v Karviné. Všichni byli velice zvědaví, která zvířátka tam na ně čekají a hlavně která zvířátka jim přírodovědci dovolí si pohladit. Při příjezdu na místo jsme hned šli do místnosti plazů. Děti se nejprve lekly, jelikož první co viděly, byl obrovský had. Toho však pak přírodovědec nevyndával, ale dovolil dětem si pohladit jiné druhy hadů, agam a želv, které na stanici mají. Po malé exkurzi u plazů jsme se přesunuli do místnosti, kde nás čekali další zvířecí kamarádi, například morčátka, činčily, mláďátka křečků, králíčci i malý holoubek, který byl zraněný, a zde se o něj starají, aby zas jednou mohl létat. Viděli jsme zde také opičáka Oskara, kanadskou lišku i holátka myší. Děti byly nadšené, protože si některé druhy živočichů mohly pohladit a nakrmit. Fotografie zde.

Kdopak nám tu houká? PDF Tisk Email

kdopak nam tu houka Bylo to jako každý den, děti si pěkně hrály, malovaly, chystaly se ven na zahradu. Ale najednou jejich činnost přerušilo houkání hasičské sirény. Ne, nebojte se, naštěstí se nic vážného nestalo, to jen v naší školičce právě probíhalo hasičské cvičení. Děti byly velice vzorné a naslouchaly pokynům paní učitelky. Jen co jsme vyšli ven na zahradu, už před naší školkou vyskakovali páni hasiči připraveni k fingovanému zásahu. Děti jen koulely očima, co vše hasiči ke své práci potřebují a jak jsou šikovní a rychlí. Když už bylo jisté, že naše školička nepřišla k úhoně ani žádní zranění nebyli nalezeni, mohly si děti oddychnout a mohla začít zábava, při které si mohly vyzkoušet hasičskou výzbroj, prohlédnout auto a stříkat hasičskou hadicí na cíl. Věřte, nic lehkého to nebylo. Páni hasiči dětem taky ukázali hydraulické nůžky, děti si mohly vyzkoušet i nafukovací lehátka. Toto zprvu velice napínavé dopoledne, jsme si nakonec všichni velmi užili a pánům hasičům velice děkujeme za jejich náročnou práci. Fotografie zde.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>

- Šance pro každého žáka