ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné

Vzkazníky

Ve vzkazníku naleznete poslední aktuální informace o dění ve školce. Přispívat do vzkazníku mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Vzkazník MŠ Petrovice

Vzkazník MŠ Marklovice

Vzkazník MŠ Závada


Designed by:
Akce MŠ Petrovice 2017/18
Karnevalový rej zvířátek PDF Tisk Email

karnevalovy rej zviratek I v letošním roce se u nás ve školce v Petrovicích konal tradiční karnevalový rej. Letos se nesl v duchu zvířátek a to zvířátek přímo zoologických. Mohli jsme zde spatřit například pandy, žirafy, zebry, lvy, tygry, levharty a přišel nás navštívit i slon. Děti si masky samy vyrobily, nazdobily a už se těšily na to pravé karnevalové veselení. Nejprve se všechna zvířátka představila za doprovodu hudby. Poté jsme si všichni zatancovali na známé zvířecí písničky a na závěr karnevalu jsme si i zasoutěžili. Na děti čekaly sladké odměny a domů si odnášely i zhotovené masky. Všichni se už moc těšíme na další karnevalové veselení v příštím roce. Fotografie zde.

Bc. Kateřina Gajdzioková

 
Společné vánoční zpívání dětí PDF Tisk Email

spolecne vanocni zpivani deti V předvánočním čase se do naší mateřské školky přišly podívat děti z 1. třídy ZŠ Petrovice. Setkání to bylo velice milé a mnohdy až dojemné. Vždyť, jsou to teprve čtyři měsíce, kdy „prvňáčci" opustili brány zdejší mateřské školky. Děti byly rády, že opět vidí své kamarády a všichni si sdělovali své dojmy, ze školy a ze školky. Prvňáčci si pro děti ze školky připravili ukázku z vánoční besídky, která se jim velice povedla. Následně jsme si všichni společně zazpívali známé i méně známé koledy. Nakonec jsme dětem rozdali výborné perníčky a s přáním hezkého prožití vánočních svátků jsme se s nimi rozloučili. Fotografie zde.

Bc. Kateřina Macková

 
Besídky v MŠ Petrovice PDF Tisk Email

besidky v ms petrovice Na letošní vánoční besídky jsme se s dětmi opět pečlivě připravovali. Tvořili jsme přáníčka, dárečky, výzdobu i cukroví. Roztomilé menší děti zdobily perníčky a zpívaly koledy s Orfovými nástroji. Větší děti se předvedly ve vánočním pásmu o narození Ježíška v Betlémě. Vystoupení bylo obohaceno českými lidovými tradicemi a rodičům se velmi líbilo. Do Nového roku všem přeji hodně zdraví, lásky, pohody i radosti ze svých ratolestí. Fotografie zde.

Helena Kožuszniková

 
Přišel Mikuláš PDF Tisk Email

prisel mikulas Děti se na návštěvu Mikuláše s radostí připravovaly v čertovsko-andělském týdnu. Většina kamarádů chtěla vyrábět andílky, ale ti nejodvážnější si přichystali čertíky. V očekávaný den netrpělivě všichni vyhlíželi u oken Mikuláše, ale po příchodu čerta se k údivu nejvíce bály nejhodnější děti a ukáply i slzičky. Po krátkém pásmu básní a písní byl každý od Mikuláše obdarován sladkou nadílkou. Slíbil, že příští rok přijde opět za všemi hodnými dětmi. Mikuláši děkujeme... Fotografie zde.

Helena Kožuszniková

 
Svatý Martin přijel k nám PDF Tisk Email

svaty martin prijel k nam Pojď světýlko mezi nás, rozsviť naše srdce. Už podzimní nastal čas, rozehřej nám ruce...
Touto krásnou básničkou jsme zahájili již tradiční svatomartinskou oslavu. Všechny děti z MŠ Petrovice, ale i děti, které již tuto mateřskou školu dávno nenavštěvují, přišli vybaveni krásnými lampióny. Během lampiónového průvodu všichni netrpělivě vyhlíželi, zda se někde neobjeví svatý Martin. Ten si však dával načas a tak se děti společně se svými rodiči pustili do tematických soutěží, které si pro ně připravily paní učitelky. Děti si mohly vyzkoušet vločkový kvíz, krmení hus v chlívku, jízdu na koníkovi i hod koulí na sněhuláka. Všechny děti za svou snahu dostaly sladkou odměnu v podobě výborného větrníku a lineckého kolečka, které zapily teplým čajíkem. Pro jejich rodiče zde bylo také připraveno občerstvení a na zahřátí si mohli dopřát voňavý punč. Jelikož svatý Martin stále nepřijížděl, rozhodli jsme se jej přivolat písničkami, které nám jej opravdu nakonec přivolaly. Svatý Martin sice tento den sníh nepřivezl, dětem však rozdal krásné podkovičky, které si společně s ostatními dárečky mohly vzít domů, jako vzpomínku na tento den. Zároveň bychom chtěli poděkovat všem, kteří se společně s námi, podíleli na přípravě, a těšíme se opět za rok. Fotografie zde.

Bc. Kateřina Gajdzioková

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2

Projekty

Naše škola je zapojena do projektů:

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ I (OP VVV)

- Oranžové hřiště MŠ Petrovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Oranžové hřiště MŠ Marklovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Šance pro každého žáka

- Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj

Cambridge English

cambridge-logo-500px

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English na naší škole.

Podrobnosti zde.