Akce MŠ Petrovice 2017/18
Podzimní hrátky se zvířátky PDF Tisk Email

podzimni hratky se zviratky Shoď mi kaštan, kaštane, vždyť se ti nic nestane. Jenom trochu hlavou hodíš a přitom ten kaštan shodíš...
Touhle říkankou jsme s dětmi prosily náš kaštánkový strom kdykoliv to počasí dovolilo a my jsme byli na zahradě. A že jich shodil!!! Do školky jsme jich nanosili velkou hromadu. Hladké kaštany přímo lákaly k tvoření, a tak jedno podzimní čtvrteční odpoledne patřilo rodičům a jejich dětem, kdy společně vyráběli figurky z kaštanů, pro naši podzimní slečnu „Zubejdu Koukalovou", aby jí samotné v předsíni nebylo smutno. Zvířátka dala fušku, protože pořád padali na stranu, ale rodiče si s tím hravě poradili. A pak už jsme jen obdivovali, co všechno se dá z kaštanů vyrobit. Všichni jsme si společné podzimní tvoření užili. Slečna Zubejda byla ráda, že už není sama a má si s kým povídat. Ale největší radost, ji udělal dárek, dostala totiž kaštánkové korále. Fotografie zde. Přejeme všem krásný, barevný podzim.

Grzybková Lydie

Dožínkové slavnosti PDF Tisk Email

dozinkove slavnosti S našimi dětmi jsme zavítali do kostela sv. Martina, kde byla připravena pěkná výstava připomínající tradice oslav sklizené úrody do stodoly a spíže. Děti viděly velký dožínkový věnec, různé druhy květin, poznaly všechny dary úrody z pole a zahrad. Ukazovali jsme si starší náčiní do kuchyně - například děrovanou vařečku na tvaroh, mísu na těsto. Celkový dojem výzdoby byl obohacený zemědělskými nástroji jako třeba srp, cepy, hrábě, trakař. Výstava byla velmi nápaditá a dětem se líbila. Fotografie zde.

Helena Kožuszniková

Návštěva hřiště v Závadě PDF Tisk Email

navsteva hriste v zavade Ve středu 12. 9. 2017 jsme jeli se staršími dětmi na nové hřiště ZŠ do Závady. Děti si vyzkoušely pohybové dovednosti na zajímavé průlezce, na hrazdách různých výšek, na kladině, skluzavce či houpačkách. Proběhly se tunelem z vrbového proutí, kreslily na velkých tabulích. V malé bylinkové zahrádce jsme poznávali pažitku, šalvěj atd. Také kreslily na tabulích a zkoumaly různě kamenitý povrch terénu. S chutí se svezly v pomyslném vláčku a příjemně unavené se těšily na čaj a dobrý oběd ve školce. Fotografie zde.

Helena Kožuszniková

- Šance pro každého žáka