ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné

Vzkazníky

Ve vzkazníku naleznete poslední aktuální informace o dění ve školce. Přispívat do vzkazníku mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Vzkazník MŠ Petrovice

Vzkazník MŠ Marklovice

Vzkazník MŠ Závada


Designed by:
Akce MŠ Petrovice 2017/18
Společné vánoční zpívání dětí PDF Tisk Email

spolecne vanocni zpivani deti V předvánočním čase se do naší mateřské školky přišly podívat děti z 1. třídy ZŠ Petrovice. Setkání to bylo velice milé a mnohdy až dojemné. Vždyť, jsou to teprve čtyři měsíce, kdy „prvňáčci" opustili brány zdejší mateřské školky. Děti byly rády, že opět vidí své kamarády a všichni si sdělovali své dojmy, ze školy a ze školky. Prvňáčci si pro děti ze školky připravili ukázku z vánoční besídky, která se jim velice povedla. Následně jsme si všichni společně zazpívali známé i méně známé koledy. Nakonec jsme dětem rozdali výborné perníčky a s přáním hezkého prožití vánočních svátků jsme se s nimi rozloučili. Fotografie zde.

Bc. Kateřina Macková

 
Besídky v MŠ Petrovice PDF Tisk Email

besidky v ms petrovice Na letošní vánoční besídky jsme se s dětmi opět pečlivě připravovali. Tvořili jsme přáníčka, dárečky, výzdobu i cukroví. Roztomilé menší děti zdobily perníčky a zpívaly koledy s Orfovými nástroji. Větší děti se předvedly ve vánočním pásmu o narození Ježíška v Betlémě. Vystoupení bylo obohaceno českými lidovými tradicemi a rodičům se velmi líbilo. Do Nového roku všem přeji hodně zdraví, lásky, pohody i radosti ze svých ratolestí. Fotografie zde.

Helena Kožuszniková

 
Přišel Mikuláš PDF Tisk Email

prisel mikulas Děti se na návštěvu Mikuláše s radostí připravovaly v čertovsko-andělském týdnu. Většina kamarádů chtěla vyrábět andílky, ale ti nejodvážnější si přichystali čertíky. V očekávaný den netrpělivě všichni vyhlíželi u oken Mikuláše, ale po příchodu čerta se k údivu nejvíce bály nejhodnější děti a ukáply i slzičky. Po krátkém pásmu básní a písní byl každý od Mikuláše obdarován sladkou nadílkou. Slíbil, že příští rok přijde opět za všemi hodnými dětmi. Mikuláši děkujeme... Fotografie zde.

Helena Kožuszniková

 
Svatý Martin přijel k nám PDF Tisk Email

svaty martin prijel k nam Pojď světýlko mezi nás, rozsviť naše srdce. Už podzimní nastal čas, rozehřej nám ruce...
Touto krásnou básničkou jsme zahájili již tradiční svatomartinskou oslavu. Všechny děti z MŠ Petrovice, ale i děti, které již tuto mateřskou školu dávno nenavštěvují, přišli vybaveni krásnými lampióny. Během lampiónového průvodu všichni netrpělivě vyhlíželi, zda se někde neobjeví svatý Martin. Ten si však dával načas a tak se děti společně se svými rodiči pustili do tematických soutěží, které si pro ně připravily paní učitelky. Děti si mohly vyzkoušet vločkový kvíz, krmení hus v chlívku, jízdu na koníkovi i hod koulí na sněhuláka. Všechny děti za svou snahu dostaly sladkou odměnu v podobě výborného větrníku a lineckého kolečka, které zapily teplým čajíkem. Pro jejich rodiče zde bylo také připraveno občerstvení a na zahřátí si mohli dopřát voňavý punč. Jelikož svatý Martin stále nepřijížděl, rozhodli jsme se jej přivolat písničkami, které nám jej opravdu nakonec přivolaly. Svatý Martin sice tento den sníh nepřivezl, dětem však rozdal krásné podkovičky, které si společně s ostatními dárečky mohly vzít domů, jako vzpomínku na tento den. Zároveň bychom chtěli poděkovat všem, kteří se společně s námi, podíleli na přípravě, a těšíme se opět za rok. Fotografie zde.

Bc. Kateřina Gajdzioková

 
Podzimní hrátky se zvířátky PDF Tisk Email

podzimni hratky se zviratky Shoď mi kaštan, kaštane, vždyť se ti nic nestane. Jenom trochu hlavou hodíš a přitom ten kaštan shodíš...
Touhle říkankou jsme s dětmi prosily náš kaštánkový strom kdykoliv to počasí dovolilo a my jsme byli na zahradě. A že jich shodil!!! Do školky jsme jich nanosili velkou hromadu. Hladké kaštany přímo lákaly k tvoření, a tak jedno podzimní čtvrteční odpoledne patřilo rodičům a jejich dětem, kdy společně vyráběli figurky z kaštanů, pro naši podzimní slečnu „Zubejdu Koukalovou", aby jí samotné v předsíni nebylo smutno. Zvířátka dala fušku, protože pořád padali na stranu, ale rodiče si s tím hravě poradili. A pak už jsme jen obdivovali, co všechno se dá z kaštanů vyrobit. Všichni jsme si společné podzimní tvoření užili. Slečna Zubejda byla ráda, že už není sama a má si s kým povídat. Ale největší radost, ji udělal dárek, dostala totiž kaštánkové korále. Fotografie zde. Přejeme všem krásný, barevný podzim.

Grzybková Lydie

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2

Projekty

Naše škola je zapojena do projektů:

- Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ I (OP VVV)

- Oranžové hřiště MŠ Petrovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Oranžové hřiště MŠ Marklovice u Karviné (Nadace ČEZ)

- Šance pro každého žáka

- Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj

Cambridge English

cambridge-logo-500px

Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English na naší škole.

Podrobnosti zde.