Akce MŠ Petrovice 2017/18
Dožínkové slavnosti PDF Tisk Email

dozinkove slavnosti S našimi dětmi jsme zavítali do kostela sv. Martina, kde byla připravena pěkná výstava připomínající tradice oslav sklizené úrody do stodoly a spíže. Děti viděly velký dožínkový věnec, různé druhy květin, poznaly všechny dary úrody z pole a zahrad. Ukazovali jsme si starší náčiní do kuchyně - například děrovanou vařečku na tvaroh, mísu na těsto. Celkový dojem výzdoby byl obohacený zemědělskými nástroji jako třeba srp, cepy, hrábě, trakař. Výstava byla velmi nápaditá a dětem se líbila. Fotografie zde.

Helena Kožuszniková

Návštěva hřiště v Závadě PDF Tisk Email

navsteva hriste v zavade Ve středu 12. 9. 2017 jsme jeli se staršími dětmi na nové hřiště ZŠ do Závady. Děti si vyzkoušely pohybové dovednosti na zajímavé průlezce, na hrazdách různých výšek, na kladině, skluzavce či houpačkách. Proběhly se tunelem z vrbového proutí, kreslily na velkých tabulích. V malé bylinkové zahrádce jsme poznávali pažitku, šalvěj atd. Také kreslily na tabulích a zkoumaly různě kamenitý povrch terénu. S chutí se svezly v pomyslném vláčku a příjemně unavené se těšily na čaj a dobrý oběd ve školce. Fotografie zde.

Helena Kožuszniková

- Šance pro každého žáka