Akce ZŠ Petrovice 2016/17
Přejeme vám hezké prázdniny!!! PDF Tisk Email

uzijte si prazdniny

SEŠITY- požadavky na školní rok 2017/2018 PDF Tisk Email

Zde si můžete stáhnout požadavky na sešity pro školní rok 2017/2018. Tyto požadavky mohou být v září ještě mírně upraveny jednotlivými vyučujícími.

Výlet PDF Tisk Email

vylet Konec školního roku je „co by kamenem dohodil" a všichni se těší na školní výlety. Prvňáci a třeťáci letos vyrazili spolu do Beskyd.

Počasí přálo, cesta vlakem rychle utekla a před dětmi byla 3km trasa lesem na výukové středisko URSUS. Tam už čekal na děti bohatý program. Seznámily se se vznikem Beskyd, s faunou a flórou, vše si mohly prohlédnout a „osahat" v expozici uvnitř budovy. Když se všichni posilnili gulášovou polévkou, čekala je práce venku - poznávání stromů hmatem, prohlídka hmyzu Beskyd a tvoření z kamínků a drátků, hádanky, kvízy... nebyl ani čas na svačinky od maminek. Venkovní zahrada děti nadchla - prolézačky se skluzavkou, „hmatovky", lovení rybek v rybníčku, lanové dráhy..... nikomu se nechtělo domů. Čas rychle utíkal a cestu zpět děti musely zvládnout ve velice svižném tempu. Zpáteční vlak jsme stihli a teprve nyní na všechny dolehla únava. Ve středisku Ursus se všem moc líbilo, děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací a určitě budou vzpomínat - díky dárečkům, které si na památku koupily a fotografiím zde.

Mgr. Lada Gorgolová

Škola volá PDF Tisk Email

skola vola I letos v naší školičce proběhlo slavnostní pasování našich nejstarších kamarádů na budoucí školáky. Byli obdarováni knížkou a upomínkovými předměty. Děti se do školy těší a po celou dobu se v MŠ pečlivě připravovaly na zdárný vstup do světa povinností a úkolů. Nám všem s budoucími školáky odcházejí nejen krásné zážitky a hry, ale i kus srdce. Přejeme jim hodně jedniček, hlavně zdraví a touhu po vzdělání. Fotografie zde.

Helena Kožuszniková

Přírodovědná soutěž PDF Tisk Email

prirodovedna soutez Poslední květnový den si žáci 2. stupně ZŠ v rámci přírodovědného semináře připravili pro děti z přírodovědného kroužku a jejich spolužáky soutěž. Malí přírodovědci poznávali zvuky zvířat, přírodniny, rostliny, zvířata a jejich mláďata, procvičili si potravinový řetězec u živočichů a další znalosti z přírody. Soutěž probíhala v pěkném prostředí petrovických rybníků. Všichni soutěžící žáci obdrželi odměnu a diplom. Příjemně strávené odpoledne se všem líbilo. Těšíme se na další takové akce, abychom uplatnili své znalosti o přírodě a její ochraně. Fotografie zde.

Mgr. Hana Komárková

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>