Akce ZŠ Petrovice 2017/18
Dobrodružství se Čtyřlístkem PDF Tisk Email

dobrodruzstvi se ctyrlistkem Za slunečného počasí se v neděli 15. října vydaly děti I. stupně na III. ročník „Výletu rodičů s dětmi". Tentokrát byla jejich cílem chata Hrádek. Výlet se nesl v duchu „Čtyřlístku". Po vyznačené trase děti plnily úkoly. Měly pojmenovat postavy, přiřadit jejich vlastnosti, připomenout si, kde hrdinové žijí a kdo je jejich úhlavním nepřítelem. Za splnění úkolů byly odměněny medailí a sladkostí. Během pobytu prozkoumaly okolí chaty. Zahrály si na hřišti kopanou a zavítaly do lesa. Po výborné polévce, kterou dětem věnoval jako sponzorský dar p. Ledwoň Pavel, pokračovaly výstupem na chatu Filipku. Během cesty si děti prohlédly zvoničku sv. Isidora. Po malém občerstvení se s rodiči vydali na cestu zpět vlakem do Karviné.
Dětem se výlet vydařil a přivezly si spoustu nových zážitků. Fotografie zde. Děkujeme za sponzorský dar a těšíme se na další společné akce.

Martina Kostková

Petrovičtí fotbalisté byli úspěšní v Polsku potřetí v řadě PDF Tisk Email

petrovicti fotbaliste byli uspesni V úterý 3. října odehráli žáci naší školy finále fotbalového turnaje, kdy nejlepší škola z gminy Godów vyzvala naší školu k souboji o Pohár Wójta Gminy Godów. Po loňském vyrovnaném zápase jsme letos byli jednoznačně lepší. Brzy jsme se ujali vedení a ovládli jsme i celý zbytek utkání. Konečný výsledek 3:0 v náš prospěch tak plně vystihuje dění na hřišti. Naše škola dokázala zvítězit potřetí v řadě. Nejlepším hráčem finále byl vyhlášen Vojtěch Radecki. Všem hráčům děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k vítězství. Fotografie zde.

Sestava – Petr Křišťak – Mikeš Mlotek, Adam Hoferek, Jakub Vydiolek, Samuel Komárek, Vojtěch Radecki, Denis Polok, Dominik Herman, Filip Krótki, Maximilián Kunz, Tomáš Klein, Oldřich Hanák, Rostislav Křevký, Matyáš Malý, Šimon Tabara

Mgr. Radek Adamczyk

Podzimní soutěž ve sběru baterií a drobných vysloužilých elektrospotřebičů - připojte se také! PDF Tisk Email

podzimni soutez ve sberu baterii Každé pondělí o velké přestávce (nebo po domluvě kdykoli) mohou žáci odevzdávat vybité baterie a akumulátory i drobné staré elektrospotřebiče paní učitelce Istlové a získat za ně body do projektu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět. Body lze poté směnit v katalogu odměn např. za školní pomůcky či sportovní potřeby.

Podrobné informace o bateriích a drobných vysloužilých elektrospotřebičích, které sbíráme, naleznete v příloze. Kampaň potrvá až do 15. listopadu. Tak tedy sbírejte a hrajte s námi!

Mgr. Markéta Istlová

Zeměpisná projekce PDF Tisk Email

zemepisna projekce V rámci programu Planeta Země 3000 vyrazili 4. října 2017 žáci naší školy (46 dětí 6. – 9. ročníku) do kina K3 v Bohumíně, kde mohli prožít chvíle plné dobrodružství, přírodních krás a lidských příběhů v programu „Brazílie – vášnivé srdce Jižní Ameriky". Obsahem projekce byla fascinující podívaná plná poutavých fotografií, názorných animací, pestrých videosekvencí, map a didaktických nákresů. Cílem autorů je demonstrovat učebně náročná témata poutavou a srozumitelnou formou a motivovat žáky ke vzdělávání a osobnímu rozvoji.

Mgr. Dagmar Prusová

Škola v přírodě v Chorvatsku PDF Tisk Email

skola v prirode v chorvatsku Stejně jako předchozí léta jsme se i letos účastnili školy v přírodě ve městě Premantura na Istrijském poloostrově. První den jsme se po dlouhé cestě dostali na místo. Bohužel naše ubytování ještě nebylo připraveno, a tak jsme neváhali a rozhodli jsme se, že využijeme krásného slunečného počasí a půjdeme se vykoupat k moři. Poté, co se někteří z nás vykoupali, jsme se šli projít podél pobřeží.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

- Šance pro každého žáka