Akce ZŠ Petrovice 2018/19
Okresní kolo Pythagoriády PDF Tisk Email

okresni kolo pythagoriady 23. května se konalo okresní kolo Pythagoriády 2018/2019. Naší školu reprezentovali žáci 5. ročníku Šustal a Tureček, žák 6.A Němec, žákyně 7.A Maslowská a žák 8.B Wala. Vedli si úspěšně. Tři z těchto soutěžících se stali úspěšnými řešiteli okresního kola. Nejlépe se umístil Šimon Tureček z 5.A, který obsadil 4. - 8. místo. Celou výsledkovou listinu si můžete prohlédnout v příloze.

Mgr. Daniela Ježíková

Družební pobyt žáků ze Starego Miasta PDF Tisk Email

druzebni pobyt zaku ze starego miasta Naše obec Petrovice u Karviné spolupracuje s Gminou Stare Miasto v Polsku. Spolupráce obcí byla rozšířena také o kooperaci mezi školami, sportovními a zájmovými organizacemi. V rámci této spolupráce vycestovalo 25 našich dětí v loňském školním roce do Polska, kde se seznámily s žáky Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Starym Mieście a poznávaly kulturu a historii této oblasti Polska.

V úterý 14. 5. 2019 přijelo 25 žáků polské základní školy na návštěvu k nám, kde společně s 25 dětmi naší školy měli strávit 4 dny. Odpoledne proběhlo slavnostní uvítání v Kulturním centru, děti zhlédly film o Petrovicích, prezentace žáků o naší škole a Karviné. I když nám počasí nepřálo, prohlédly si děti z Polska nejznámější místa Petrovic – dřevěný kostel Nanebevstoupení Páně v Dolních Marklovicích, Zámeček Petrovice i římskokatolický kostel sv. Martina.

Přehled dětí přijatých k předškolnímu vzdělávání pro rok 2019/2020 PDF Tisk Email

Seznam dětí přijatých k předškolnímu vzdělávání v Základní škole a Mateřské škole Petrovice u Karviné najdete v příloze.

Den rodiny PDF Tisk Email

den rodiny 17. 5. byl pátek a sluníčko slibovalo krásný den ... V 15:30 h se u ZŠ Petrovice otevřela pro rodinné týmy „květinová brána" a putování říší rostlin bylo odstartováno. Každá rodina musela vyluštit hádanku a zasadit u školy semínko. Potom se všichni vydali po vyznačené cestě a řešili hádanky, hmatem a čichem určovali názvy rostlin, občas hledali nápovědu v atlasech. Statečně se blížili k cíli, kde na ně čekal oheň a vůně opékaných párků..... Počasí se ale rozhodlo, že nám musí zalít zasazená semínka ... a přišel prudký déšť! A přestože potom vysvitlo sluníčko a udělalo krásné počasí, většina rodin opékání párků vzdala a mířila domů, usušit se, zahřát se. Všem statečným, kteří došli i za deště do cíle a nakonec opekli i párky, gratulujeme a děkujeme za plné nasazení. Doufáme, že příští rodinné putování už déšť nepokazí, zasazená semínka řádně vyrostou a vytvoří krásný květinový záhon. Děkujeme p. Klenkovi a hasičům, že se jim podařilo udržet po celou dobu oheň a kavárně Rotigel za zázemí. Fotografie zde.

Mgr. Lada Gorgolová

Vstup rodilého mluvčího - německý jazyk PDF Tisk Email

vstup rodileho mluvciho nj 6. května 2019 zavítal na naši školu rodilý mluvčí, který ve čtyřech vyučovacích hodinách komunikoval s žáky 7. – 9. ročníku v německém jazyce. Formou her, improvizací a rozhovorů se děti snažily prohloubit své znalosti v tematických celcích navazujících na probírané učivo, reagovat na položené otázky a vytvářet vlastní věty v cizím jazyce. Mnozí žáci dokázali překonat svůj ostych a komunikovali s rodilým mluvčím bez zábran. Tato aktivita byla pro naše studující německého jazyka cennou zkušeností.

Mgr. Dagmar Prusová

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>