Akce ZŠ Petrovice 2017/18
PF 2018 PDF Tisk Email

vanocni prani 2017

Školní kolo recitační soutěže žáků 3. - 5. tříd PDF Tisk Email

skolni kolo recitacni souteze 3 5 Dne 7. 12. 2017 proběhlo školní kolo recitační soutěže žáků 3. - 5. tříd. Příjemně naladěni předvánoční atmosférou jsme se zaposlouchali do veršů Jiřího Žáčka, Emanuela Frynty a dalších autorů dětské poezie. Rozhodnout, kdo je nejlepší, bylo obtížné, neboť všichni žáci se velmi snažili. V kategorii žáků třetích tříd zvítězila Kateřina Szyrocká ze 3.B, v kategorii žáků čtvrtých tříd se na 1. místě umístila Julie Schneider ze 4.B a v kategorii žáků pátých tříd zvítězila Marie Pinkasová z 5.B. Všem děkujeme za zodpovědnou přípravu a věříme, že i nadále zůstanou příznivci poezie. Fotografie zde.

Mgr. Eva Meisnerová

Školní kolo DZUČ – recitace 6. – 9. ročník PDF Tisk Email

Dne 11. 12. 2017 se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže žáků druhého stupně. Z třídních kol byli vybráni recitátoři, kteří obhájili první až druhé místo. Ve školním kole se soutěží ve dvou kategoriích 6. a 7. třída a 8. a 9. třída. Úspěšní recitátoři a vítězové školního kola postupují do městského kola DZUČ.

Jak vše dopadlo? V kategorii 8. a 9. třída se na prvním místě umístila Klára Vlčková z 9.A, na druhém místě Daniel Slíva z 9.B, na třetím místě Anna Dohnalová z 8.B. V kategorii 6. a 7. třída se na prvním místě umístila Nikoleta Kusáková z 6.B třídy, na druhém místě Petra Szipinová z 6.A a na třetím místě Jakub Golasowski z 6.B. Do městského kola postupují žákyně z prvního místa obou kategorií Klára Vlčková a Nikoleta Kusáková. Blahopřejeme!

Mgr. Stanislava Silberová

Olympiáda v českém jazyce PDF Tisk Email

29. 11. 2017 proběhlo školní kolo olympiády v českém jazyce. Soutěž byla rozdělena do dvou částí – jazykové a slohové. První část se zaměřila na porozumění textu a jeho aplikaci v praxi. Následující úkol – tvorba volného slohového útvaru na téma „Stalo se to minulý týden" – nabídl žákům možnost kreativní tvorby textu. První místo získala Laura Turková (9.A). Na druhém místě se umístila Tereza Páclová (8.B), jen o bod méně obdržel Michal Válek (9.B). Laura a Tereza budou naši školu reprezentovat v okresním kole soutěže.

Mgr. Němcová Kateřina

Návštěva České televize PDF Tisk Email

navsteva ceske televize Dne 15. 11. 2017 se uskutečnila exkurze třídy 7.A do budovy České televize v Ostravě. Nejdříve jsme navštívili studio, kde se vysílají odpolední zprávy. Měli jsme možnost vyzkoušet si fungování green screenu a stát se aspoň na chvíli televizními hvězdami. Pak nám průvodkyně dovolila vejít do místnosti s rekvizitami pořadu Dobrého rána. Zajímavá byla také místnost, ve které pracuje režisér a zvukaři. Naší poslední zastávkou se stala střižna, kde nám pustili krátkou reportáž o tom, jak se stříhá a upravuje video, film nebo seriál. Po skončení prohlídky nás už jen čekala cesta domů. Byl to nejlepší výlet! Fotografie zde.

žáci 7.A

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>