Akce ZŠ Petrovice 2018/19
Vstup rodilé mluvčí do hodin RJ PDF Tisk Email

vstup rodile mluvci do hodin rj 7. 3. 2019 se uskutečnil opět po roce vstup rodilé mluvčí do hodin JR na druhém stupni. Lektorka Elina Prokharava realizovala hodiny ve vzájemné spolupráci s českou učitelkou tak, aby bylo zachováno a rozvíjeno učivo dané školním vzdělávacím programem. Výhodou této metody je v přirozeném způsobu osvojování cizího jazyka pomocí komunikace s rodilým mluvčím, jde o určitou simulaci cizího jazykového prostředí.
Rodilý mluvčí ve vyučovací hodině je nadstandard (bonus), žáci mají možnost si vyzkoušet jazyk v „praxi". Fotografie zde.

Mgr. Petra Botorová

Kniuguru v ČR PDF Tisk Email

kniguru v cr Mezinárodní soutěž byla organizovaná „Centrem podpory národní slovesnosti". V letošním roce se v ČR do soutěže zapojilo 31 projektů ve třech nominacích: „Individuální recenze", „Kolektivní recenze" a „Rodinná recenze". Této soutěže se zúčastnilo 50 žáků a studentů z českých škol. Mezi projekty byly jak klasické recenze, tak i videa, nástěnky aj. Ukázalo se, že i současná mládež čte. V dětské porotě knihy hodnotily děti nejen z Ruska, ale asi ještě ze 100 zemí. Mladí lidé ve věku do 21 let z různých zemí získali možnost psát recenze na knihy, jež zvítězily či se dostaly do finále. Naši školu zastupovala v této soutěži žákyně 8. A třídy Barbora Folterová. Během 3 měsíců se jí podařilo napsat 5 recenzí povídek současných ruských autorů. Barča se sice neumístila na prvních třech místech, ale organizátoři soutěže ocenili její práci ilustrovanou knihou básní a pohádek A. S. Puškina.

Mgr. Petra Botorová

Okresní kolo anglické olympiády PDF Tisk Email

anglictina Dne 27. února 2019 se konalo na ZŠ 1. Máje v Havířově okresní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategorii I.A – 6. a 7. ročník a II.A – 8. a 9. ročník. Vítězové školních kol soutěžili v poslechu a mluvení na vylosované konverzační téma.
Naši školu reprezentoval Matěj Gruszkowski za starší kategorii. Mladší kategorii zastupoval Aleš Tiahnibok. Přestože se oba účastníci neumístili na předních místech, děkujeme jim za účast a oběma přejeme mnoho jazykových úspěchů do budoucna.

Ing. Renáta Sikorová

Městské kolo ve skoku vysokém PDF Tisk Email

mestske kolo ve skoku vysokem Ve středu 27. února výprava petrovických dívek 2. stupně se zúčastnila soutěže městského kola ve skoku vysokém, které proběhlo v odpoledních hodinách v tělocvičně ZŠ Mendelova v Karviné – Hranicích. V kategorii mladších dívek se soutěže zúčastnilo 17 žákyň z šesti karvinských škol. Petrovickou školu reprezentovaly mladší dívky ve složení: Kusáková Nikoleta ze 7. B, Hermannová Nela ze 7. A a Válková Veronika z 6. A. Dívky předvedly vynikající výkony a porazily své soupeřky.
Na 1. místo s přehledem „vyskočila" Veronika Válková z 6. A s výkonem 140 cm. Druhé místo obsadila Nikoleta Kusáková ze 7. B s výkonem 130 cm a 8. místo získala Nela Hermannová s výkonem 120 cm. Gratuluji!!!
Dívkám děkuji za předvedené výkony a přeji hodně dalších osobních úspěchů. Fotografie zde.

Mgr. Markéta Istlová

Městské kolo přehlídky dětské recitace PDF Tisk Email

mestske kolo prehlidky detske recitace Dne 26. 2. 2019 se v Krajském středisku volného času Juventus v Karviné uskutečnilo městské kolo přehlídky v recitaci. Porota hodnotila výběr básně nebo literárního textu, porozumění dílu a jeho umělecké ztvárnění. Naši školu reprezentovali 4 žáci 1. stupně a 3 žáci 2. stupně, kteří uspěli ve školním kole recitační soutěže. A jak dopadla tato soutěž, přestože dle poroty byla vysoká úroveň přednesu všech recitátorů? První místo v kategorii žáků 6. a 7. ročníků získala Nikoleta Kusáková ze 7. B a na třetím místě se ve stejné kategorii umístila Veronika Danišová ze 7. A. Všem žákům děkujeme za svědomitou přípravu a přejeme spoustu dalších úspěchů v recitaci.

Mgr. Eva Meisnerová

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další > Konec >>